Seuraa alla olevaa videota nähdäksesi, miten asennat sivustomme verkkosovelluksena aloitusnäytöllesi.
Huom: This feature may not be available in some browsers.
Yhden kaverin mukaan ruoka on sitten vasta tulista, kun vessassakäynnin jälkeen perse kaipaa bepantteenia...Tänään illallinen hoitui kiinalaisesta haetulla noutoruualla. Paistettua tulista naudanlihaa ja riisiä. Kerrankin oli oikeasti tulista.
Nää on aina yhtä hauskoja. Muka sieniruokaa. Mukaan on hölvätty kaikkea muuta ettei varmasti maistuis läpi moiset jalkasienet ym.Zäpä däpä duu, nyt on projektina sienikeitto just päällänsä. Tatit- kanttarellit- zipulit on voin kera porisemassa kattilassa. Kun neste on kiehunut vex harasoo lisätään vehnäjauho - ruokakerma seos, zittenpä zekaan aura - koskenlaskija juustojen puolikas paketit sekä pari kasviliemikuutiota. Keiton nesteytys tapahtuu valkoviinillä ja lopuksi soseutetaan sauvasekoittimella, nautitahan sitten vaalean leivän kera, keiton päälle pantavaksi poimin tuoretta persiljaa - timjamia.

Mulla taitaa olla paprika, pippuri, suola ja maito sekä voi. No, hirvikin taitaa kyllä olla Sallasta, eikä ihan omin jaloin tänne juossut.Paikallisia raaka-aineita oli tänään aika hyvällä prosentilla pöydässä.
Oikeastaan voi ja maito oli kauempaa.
Kasslerit,makkarat,kukkakaalit,potut, salaattitarpeet,kaikki paikallista tuotantoa. Ja oli hyyvvvää.
Luo tili tai kirjaudu sisään kommentoidaksesi
Sinun täytyy olla jäsen voidaksesi jättää kommentin.
Luo käyttäjätili
Liity Konekansalaiseksi. Se on helppoa ja ilmaista! Rekisteröityneenä et näe mainoksia, voit käyttää hakua, näet alueita, joita nyt ovat piilossa...jne.