3D-tulostus

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja -MV-
  • Aloituspäivämäärä Aloituspäivämäärä
Kuulostaa aika kovalta langalta tuohon. Olen itse tulostellut vastaavia muistaakseni 70A:lla.
Joo, pehmeämpi filamentti olisi parempi. Pitää katsoa jos vaikka tilaisi, kun ei tässä vielä varsinaisesti ole kiire. Ja tarvittaessa nuo pystyy korvaamaan jälkeenpäinkin pehmeämmällä versiolla.
 
Jospa tässä olis ratkaisu, muistaakseni @alfred_j_kwak taisi joskus tulostella vastaavia?

Pitäisi saada enimmät pölyt pysymään koteloiden ulkopuolella. Melkein kaikki kaapeloinnit koteloista eteenpäin kun pystyy hoitamaan valmiilla verkkokaapeleilla.

Näytä liitetiedosto 173177

Materiaalina TPU 95A HF. Ensimmäiset kokeilut tehty suoraan paketista otetulla langalla, vähän jäi säikeitä törröttämään. Nyt on lankakela kuivumassa, kuivalla langalla pitäisi tulla vähän siistimpiä.
Saattaa olla - en kyllä muista, mutta tuosta tuli ajatukseen, että Soneparilla on tollasta hyvän tuntuista jatkoliitintä ethernet piuhoille: https://shop.sonepar.fi/catalog/fi-fi/products/goobay-liitin-rj45-jatko-ip68-cat6-suojattu-100297719 eikä ollut hinnalla pilattu.


580af180-4cbc-498d-9561-c1476e79ae15.jpg
 

Luo tili tai kirjaudu sisään kommentoidaksesi

Sinun täytyy olla jäsen voidaksesi jättää kommentin.

Luo käyttäjätili

Liity Konekansalaiseksi. Se on helppoa ja ilmaista! Rekisteröityneenä et näe mainoksia, voit käyttää hakua, näet alueita, joita nyt ovat piilossa...jne.

Kirjaudu sisään

Oletko jo Konekansan jäsen? Kirjaudu sisään tästä.

Takaisin
Ylös