Seuraa alla olevaa videota nähdäksesi, miten asennat sivustomme verkkosovelluksena aloitusnäytöllesi.
Huom: This feature may not be available in some browsers.
Tyhmän ja vahvan konsti - jota usein käytän - on skaalata slicerissa mutteria joku prosentti suuremmaksi tai pulttia pienemmäksi - tai molempia.Millai saisi noiden mutterien välyksiä säädettyä?
Menee kyllä mutta liian nahkeesti...Näytä liitetiedosto 145600
Tämä on mielestäni oikeaoppisin tapa.offset face (tai press pull)
Stl for jack stand Googleen niin pitäs löytyä useampi vaihtoehto. Esim: https://www.printables.com/model/12133-jack-stand/filesTälläsen mini korjaamopukin stl tiedoston oon nähnyt jossain atk:ssa.
Mutta en löydä sitä mistään...
Kiitos, ihan väärä hakusana taas hakukentässä...Stl for jack stand Googleen niin pitäs löytyä useampi vaihtoehto. Esim: https://www.printables.com/model/12133-jack-stand/files
Tuolla lohkare tietoa tulostinmuovien ominaisuuksista: https://www.3dkauppa.com/tietoa-filamenteistaTosi hienoja.Ehkä jopa hienompia kuin muotissa tehdyt esineet.
Mutta mites 3D -printatut osat kestää jarru-, jäähdytys- tai polttonesteitä, tai öljyjä?
Mitä luokkaa suurinpiirtein on kuuman- ja kylmänkesto?
Tuolla lohkare tietoa tulostinmuovien ominaisuuksista: https://www.3dkauppa.com/tietoa-filamenteista
Luo tili tai kirjaudu sisään kommentoidaksesi
Sinun täytyy olla jäsen voidaksesi jättää kommentin.
Luo käyttäjätili
Liity Konekansalaiseksi. Se on helppoa ja ilmaista! Rekisteröityneenä et näe mainoksia, voit käyttää hakua, näet alueita, joita nyt ovat piilossa...jne.