Näinkin voi olla, mutta vastatessani, että on vielä myynnissä, niin ei silti kuulu mitään. Ellei aio ostaa niin miksi tiedustelee asiaa.Ja silti se saattaa olla myyty ja ilmoitus vaan poistamatta.
Seuraa alla olevaa videota nähdäksesi, miten asennat sivustomme verkkosovelluksena aloitusnäytöllesi.
Huom: This feature may not be available in some browsers.
Näinkin voi olla, mutta vastatessani, että on vielä myynnissä, niin ei silti kuulu mitään. Ellei aio ostaa niin miksi tiedustelee asiaa.Ja silti se saattaa olla myyty ja ilmoitus vaan poistamatta.
Joo, kerran. Paketti meni paraisille. Myyjä ei osannut auttaa. Torin asiakaspalvelua en tavoittanut mitenkään, vaikka kaikkia kanavia yritin.Onko kukaan ostanut mitään sillä Toridiilijutulla? Miten se toimii?
Niin, kartalta katsottunahan sulla se Parainen on maantieteellisesti lähempänä, kuin Sauvon toimipisteet.Joo, kerran. Paketti meni paraisille. Myyjä ei osannut auttaa. Torin asiakaspalvelua en tavoittanut mitenkään, vaikka kaikkia kanavia yritin.
Eli pitäis kortin tiedot antaa jollekin ulkolaiselle firmalle? Taidan ajella 900 km noutamaan ostoksen.Hyvin toimii toridiili, kerran tehny kaupat ja pari kertaa tehny tarjouksen minkä myyjä hylännyt. Ei muuta ku kortin numeroita rohkeesti naputtelemaan. Keksineet sellasen kauppatavan nykyihmisille että ei tarvii toiselle ees mitään kirjoittaa saati että soittaa ja puhua. Näin se kehitys menee vaikka hullulta tuntuu.
Nettiveneessä ihmetyttää ne yhteydenottolomakkeella yhteyttä ottavat, lukee vaan vakioteksti että olen kiinnostunut kohteestasi eikä mitään muuta. Niihin pitäs varmaan vastata Jankon betonina että asia kunnossa.
No, jos se susta tuntuu niin varmemmalta, kuin niiden 200 000 - 400 000 muun käyttäjän mielestä, niin siitä vaan.Eli pitäis kortin tiedot antaa jollekin ulkolaiselle firmalle? Taidan ajella 900 km noutamaan ostoksen.
Pankkitunnuksilla sinne pitää kerran tunnistautua, ei kyllä kortin tietoja kysellä. Maksut menee muistaakseni paytrailin kautta kuten kaikkialla muuallakinEli pitäis kortin tiedot antaa jollekin ulkolaiselle firmalle? Taidan ajella 900 km noutamaan ostoksen.
Tämä homma meni lopulta ihan hyvin. Hinta meni kuten suunnittelin, myyjä tuli vastaan pyynnön ja tarjoukseni puoliväliin ja tuote oli hyväkuntoinen. Tänään kävin hakemassa. Ajoa kyllä tuli useita satoja kilometrejä, mutta näkemättä en melkoisen kallista käytettyä potkuria osta. Kaiketi myyjä jotenkin unohti vastata viesteihin, kun välillä oli pitkäänkin hiljaista. Nouto-osoitteenkin saamiseen piti kolme viestiä laittaa. Lopulta sitten viimeisessä viestissä kertoi osoitteen ja samalla antoi puhelinnumeronsakin. Illalla kympin jälkeen, kun olin aamulla lähdössä noutamaan. Laitoin viestiin, etten viitsi lähteä, ellen tiedä mihin olen menossa.Kyllä luulen että tuosta 2/3 tarjouksesta johtuu että vastaisinto on laantunut.
Toki en tiedä mikä hinta on verrattuna uuden vastaavan hintaan, mutta jos hinta on ns jo kilpailukykyinen, niin itseltä menee myös mielenkiinto vastailla jos ihan ilmatteeksi yritetään jotain saada.
No, onhan tuo vähän tavallista vaikeamman myyjän oloinen tapaus…Tämä homma meni lopulta ihan hyvin. Hinta meni kuten suunnittelin, myyjä tuli vastaan pyynnön ja tarjoukseni puoliväliin ja tuote oli hyväkuntoinen. Tänään kävin hakemassa. Ajoa kyllä tuli useita satoja kilometrejä, mutta näkemättä en melkoisen kallista käytettyä potkuria osta. Kaiketi myyjä jotenkin unohti vastata viesteihin, kun välillä oli pitkäänkin hiljaista. Nouto-osoitteenkin saamiseen piti kolme viestiä laittaa. Lopulta sitten viimeisessä viestissä kertoi osoitteen ja samalla antoi puhelinnumeronsakin. Illalla kympin jälkeen, kun olin aamulla lähdössä noutamaan. Laitoin viestiin, etten viitsi lähteä, ellen tiedä mihin olen menossa.
Näytä liitetiedosto 156841
Syytä en tiedä.Myykö varastettua tavaraa, vai miksi moinen piilottelu?
Mulle kävi sen pitkän digitönärin kanssa noin, pelkäsin että se oli myyny sen välistä jollekki kalliimmalla kun hinta oli edukas mutta ukko olikin reissussa ja paluupäivä meni ohi viimeisen lähetyspäivän. Teki sitten uuden ilmoituksen toridiilin kans josta ostin sen uudestaan ja sain. Rahathan tulee itsestään takaisin kyselemättä jos ei ole lähettäny.Tein toridiilinä kaupan, mutta myyjästä ei kuulu mitään. Viimeinen päivä lähettää kamat oli eilen. Laitoin tänään viestin, että ellei postita tänään, reklamoin asiakaspalveluun. Viestiä ei ole luettu.
Pitää huomenna pyytää aborttia tuesta.
Käy tämä sinänsä näinkin, koska tavaran tarve meni jo ohi.
Luo tili tai kirjaudu sisään kommentoidaksesi
Sinun täytyy olla jäsen voidaksesi jättää kommentin.
Luo käyttäjätili
Liity Konekansalaiseksi. Se on helppoa ja ilmaista! Rekisteröityneenä et näe mainoksia, voit käyttää hakua, näet alueita, joita nyt ovat piilossa...jne.