Seuraa alla olevaa videota nähdäksesi, miten asennat sivustomme verkkosovelluksena aloitusnäytöllesi.
Huom: This feature may not be available in some browsers.
...eli meinasit ite mennä korjaa remonttia.Siinähän on taas pikku savotta tiedossa, reeraajille...
En oo puurakennusalan enkä betonkivalamisen alan "ammattilaisia" , eli lienen siten täysin (yli)pätevä tuohonkin reeraushommaan....eli meinasit ite mennä korjaa remonttia.
Nuo riippusillat elää melkoisen paljon, joskus takavuosina asenneltiin valaisimia nyt tapetilla olleelle Säynätsalon ja Lehtisaaren sillalle ja samaan aikaan oli menossa joku sora-auto ralli niin huomas miten paljon tuollainen silta elää.Silloin kun Puumalansalmen siltaa rakensivat, veivät palkit maanteitse Mikkelin kautta. Mikkelissä Kirkonvarkauden riippusilta jousti erikoiskuljetuksen alla niin paljon, ettei lavettikärrin takavaloja näkynyt perästä katsoen. Sellaiselle aallolle meni. Olivat laskeneet että kestää ja kun tiedettiin ilmiö, niin mentiin kaverin kanssa vasiten kuljetusta katsomaan. Kait aika äärirajoilla mentiin, kun poliisiveneet oli pysäyttämässä vesiliikenteenkin sillan ali.
Ja nopeesti ...Ei se tämäkään menny niinkö stömsööössä!
![]()
Virulaiset kävi halavalla tekasemassa poes poekkeen!
![]()
Kuopion Maaherrankadun betonisillan uusiminen kokonaan näyttää todennäköiseltä – Kohtalo ratkeaa ensi keväänä
Väyläviraston asiantuntija pitää hyvin mahdollisena, että Kuopion Maaherrankadun silta joudutaan rakentamaan kokonaan uudestaan. Sillan betonivalun epäonnistuminen havaittiin jo elokuussa.www.savonsanomat.fi

Luo tili tai kirjaudu sisään kommentoidaksesi
Sinun täytyy olla jäsen voidaksesi jättää kommentin.
Luo käyttäjätili
Liity Konekansalaiseksi. Se on helppoa ja ilmaista! Rekisteröityneenä et näe mainoksia, voit käyttää hakua, näet alueita, joita nyt ovat piilossa...jne.