2019 PAUKKEET! 25.-26.5. 2019 Paukepäivät, Sastamala

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja jusape
  • Aloituspäivämäärä Aloituspäivämäärä
Joo, pitää vaan vissiin kantaa pari sataa litraa ölppää Eeron pihalle jo etukäteen. Hoitais vaikeemmat hommat etukäteen ja vaihtas ölpät vasta perillä, niissä kun ei perinteisesti koskaan ole mennyt mitään vituiks. Eipä.

Tässä nyt jo pakkoratkaisuna pitää tehdä tiettyjä kalustonsiirtoja jotta voi vappuna vetää skump.. kät... koneita käyntiin.
 
Se mulla tuossa vaan iltaevästä tehdessä tuli mielehen. Paljonkohan maksaisi ja mitenköhän järjestyisi Sastamalassa joku kokonainen sika grillaukseen jonkin tahon toimesta. Ajatuksella että vaikka yritys "Betonikylä" (nimi muutettu) voi pitää myyntivankkurinsa tontilla ja vieressä pyörittää sikaa per pari päivää - hinnoittelu sitten ite varras homman osalta jotenkin kaikkia tyydyttävällä mallilla. Lisukkeet? Jne?

Näitä kun nyt alkaa enemmänkin tulla vastaan että on "sikajuhlia" jossain konserteissa entisten vip-lippujen sijaan. Sopii paremmin kuin rock-konserttiin tällanen possun kieputus.
 
Pikainen puhelinpalaveri Eeron kanssa johti sellaiseen näkemykseen että kaivurilavettikin olisi varsin tervetullut Paukkeille.
Joten voidaan pitää ilmeisenä että se sinne saapuu..
 
Moottorilapiota en omista, mutta ehkä sinäkin sitten vanhempana vielä opit erottamaan moottorilapiot ja kaivinkoneet =).
 
Pitääki se 3 1/4hp CLINTON koittaa käyntiin, ei varmaan ole vasta kohta kun noin 20+ vuotta, viimepörinöistä .....
 
Pitääki se 3 1/4hp CLINTON koittaa käyntiin, ei varmaan ole vasta kohta kun noin 20+ vuotta, viimepörinöistä .....

Ai sullakin moinen höristäjä? Tuolla omalla oli jotain liki 30v+ taukoa kun sen pääsiäisenä starttailin. Nyt vähän levällään mutta josko tästä kohta...
 
No, mihis ketjuun mää siitä, niitä jotain tankin tarrakylttikuvia vasta taannoin laitoin ......
 
Viimeksi muokattu:
Ehken voiskin huomisen ohjelmaan........ Jaajuujoo, eipä kerkeekkään varmaan juu huomen ku menee aika lähinnä Kassulla körötellessä, mut jos sit perjantain, ottaa ja kuvata Clintonin esiinkaivamisen, kantaa pajaan, penssuunii tankkiin, ja käynnisty(yrityksen) , kuinkakohan käypi, pörisöökö ?
 

Luo tili tai kirjaudu sisään kommentoidaksesi

Sinun täytyy olla jäsen voidaksesi jättää kommentin.

Luo käyttäjätili

Liity Konekansalaiseksi. Se on helppoa ja ilmaista! Rekisteröityneenä et näe mainoksia, voit käyttää hakua, näet alueita, joita nyt ovat piilossa...jne.

Kirjaudu sisään

Oletko jo Konekansan jäsen? Kirjaudu sisään tästä.

Takaisin
Ylös