Seuraa alla olevaa videota nähdäksesi, miten asennat sivustomme verkkosovelluksena aloitusnäytöllesi.
Huom: This feature may not be available in some browsers.
No joo, tohon nyt ei sisälly kotoo työpaikalle ja sattuneista syistä en ihan joka päivä reissussa ollut kun korjaamon puolellakin oli välillä pakko olla. Mitä tohon vauhtiin niin omat ajokit oli kevyt kuorkkeja ja viimesin oli 2 aks kuorkki. Sillä ehdin ajaan vajaassa 2 vuodessa 55tkm. Mutta juu noi työreissut nehän ei mitenkään tasasesti jakaantunut, tosin tyytyväinen sai olla jos 50km selvis päivän, toinen ääripää tuli sprintterillä 750km. Juu ehtii ajaan ja tekeenkin jotain kun työpäivä venähtää yli 20 tuntiseksi.No et sän y niin hirveesti siellä ratin takana oo ollu, johan mullakin tohon viimesen parinkymmenen vuoden vakipaikkaan pelkästään työmatkoihin tunti per sivu, eli laskettuna 220 työpäivän mukaan 440 tuntia plus siihen työmaa-ajot päälle.
Yhden 3 vuotta kestäneen projektin aikana kuukausittainen kilometrimäärä oli keskiarvolla pyöreästi 6000 kilsaa kuukaudessa.. siitä voi laskeskella autossa istutut tunnit kun ihan 120 motaria ei keskisuomessa ollut.....
Ilmapatjalla mekin köllöteltiin ekat reissut kunnes sain inspiksen tehdä sängyn rungon kertopuusta...tuli kevyt ja tukeva tosin rumahan se tietty on.Sängyllä saanee lisää leveystilaa ( pyöränkotelot ) , ja samalla tavaroille tilaa sängyn alla.

Pitää nukkua yöllä. Illalla ainakin Suomessa ilma viilenee ja yöllä on useimmiten kesälläkin hieman viileää.Sitä minä mietin tossa että mites sitten ku tulee helle keli. Miten tonne saa sillon ilman vaihtoa siihen malliin ettei nukkuessa vallan kiehu. Toinen juttu sitten tuli kans muistanko minä oikein että joskus on ollu niin tiukkaa että jos on pakun perällä yöpyny ja poliisi äkänny niin on menny autoverot saman tien maksuun. Mitehän tää nykyään. Katotaanko se just sillä siunaamalla asuntoautoksi jos siellä liinoilla kiinni köytetyllä sängyllä vetää hirsiä
Eipä oo vielä niin kovaa hellettä ollu etteikö tuokin koppi yöksi viilenny. Ja metsätien pistoista löytyy usein viileitä ja varjoisia paikkoja autolle.Sitä minä mietin tossa että mites sitten ku tulee helle keli. Miten tonne saa sillon ilman vaihtoa siihen malliin ettei nukkuessa vallan kiehu. Toinen juttu sitten tuli kans muistanko minä oikein että joskus on ollu niin tiukkaa että jos on pakun perällä yöpyny ja poliisi äkänny niin on menny autoverot saman tien maksuun. Mitehän tää nykyään. Katotaanko se just sillä siunaamalla asuntoautoksi jos siellä liinoilla kiinni köytetyllä sängyllä vetää hirsiä
Niin,ja haulikkomiehiäkin joutuu välillä varomaanEipä oo vielä niin kovaa hellettä ollu etteikö tuokin koppi yöksi viilenny. Ja metsätien pistoista löytyy usein viileitä ja varjoisia paikkoja autolle.
Kattoo vaan kumminpäin asettaa auton ettei aamuaurinko porota ikkunasta torppaan.
Ei sillä poliisilla oo mitään sanottavaa kun oon viemässä sänkyä mökille mutta väsy iski matkalla.
Sitäpaitsi laki ei kiellä autossa yöpymistä...
Edit. Sitä vaan välillä mietin että minkäköhän takia tää Suomi on niin körttiläisten sarvikuonojen maa että kaikesta hemmetin kiinnityksistä pitää säädellä lakeja ja asetuksia? Keneltähän sekin on pois jos haluaisin vapaaehtoisesti nukkua jossain hikisessä pakun tavaratilassa?
Luulisi siinä jo pelkästään olevan rangaistusta tarpeeksi...
Hyvä peli. Hintakin senkun nousee mikä ei joka merkkiseltä Camperilta onnistuTämmösellä tötteröllä ajellaan. Ihan hyvin mahdutaan kolmestaan kahden lapsen kanssa. Markiisi tuohon pitäisi hommata ja joku lämmityslaite. Tämä on siis Reimo.
Näytä liitetiedosto 124467
Sanos muuta...Niin,ja haulikkomiehiäkin joutuu välillä varomaan![]()



Täällä Sherwoodin kujilla näkee välillä karhuryhmän panssari -sprintterin...on melko karun näköinen vaunuNiin . Kyllä sen tulisi pansssaroitu olla . Aikoinaan oli sellainen joku MB myynnissä . Suurlähetystön entinen Itämaan matkailuun . Pieni kone oli painoonsa nähden samoin lompsani kevyt .
Mutta olisi sellainen kiva . Jossain Pariisin laitakaupungin sivukujilla näyttelisi keskaria ja nauttisi näkyvästi banaania esim.
Tai jos kotimaan matkailu olisi enempi mieleen niin Varissuolla tai Itäkeskuksen liepeillä .

Vaan kyllähän ne ryöttäät parkkeeraisivat jotain Renault Masterita tai Kangoja vähintään eteen ja taakse . Motittaisivat ja alkaisivat uhkaavasti isolla sakilla heivaamaan autoa nurin . Nuotion nyt tekisivät alle ainakin .
Onneksi oikein hyvin varustelluissa on sammutusjärjestelmiä sekä kivoja pikku suuttimia siellä täällä joista voi tarvittaessa suihkautella kaasua häiriköiden silmille .
Saatana pistää vihaksi kun pitää varustautua ylen jotta saa rauhassa edes Banaania syödä siellä missä tykkää .
Jaa sieltäkö ne hakee porukkaa paluulennoille kotiinTäällä Sherwoodin kujilla näkee välillä karhuryhmän panssari -sprintterin...on melko karun näköinen vaunu![]()

Tossa yhessä hylätyssä rakennuksessa käyvät harjottelemassa...Jaa sieltäkö ne hakee porukkaa paluulennoille kotiin![]()
Toi vielä synkrona, niin ei lapissakaan katkeis matka pieneen uraan tiessä.Tämmösellä tötteröllä ajellaan. Ihan hyvin mahdutaan kolmestaan kahden lapsen kanssa. Markiisi tuohon pitäisi hommata ja joku lämmityslaite. Tämä on siis Reimo.
Näytä liitetiedosto 124467
Oma syncro ollut pois liikenteestä useamman vuoden. Se on tosin ihan henkilöauto. Viimeksi eilen poika kysyi että milloin sitä aletaan laittamaan, pojalla kun on haave että siitä tulisi hänelle ajo-auto sitten aikanaan. Onneksi on vielä vuosia aikaa.Toi vielä synkrona, niin ei lapissakaan katkeis matka pieneen uraan tiessä.
Luo tili tai kirjaudu sisään kommentoidaksesi
Sinun täytyy olla jäsen voidaksesi jättää kommentin.
Luo käyttäjätili
Liity Konekansalaiseksi. Se on helppoa ja ilmaista! Rekisteröityneenä et näe mainoksia, voit käyttää hakua, näet alueita, joita nyt ovat piilossa...jne.