2024 PAUKKEET! Paukepäivät 2024, 25.-26.5. Huom! Ei yleisötapahtuma.

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja borg
  • Aloituspäivämäärä Aloituspäivämäärä
On se kyllä pieni ja kevyt nosteltavaksi.

1716642719454.webp


Ei tuntunut ees isolta kuormalta OM:n kanssa. Varoa piti, ettei ollut katollaan ojassa kun kuorma oli sitomatta...
 
Onks kellään harjan vartta tms sopivaa ~1.5m kepukkaa? @sakkuli tuhos mun kuormakorin. Kostoksi laitoin @sakkuli'n kaljat @klappi'n jääkaappiin. Siinäpähän autonsärkijä juo veivarin lämmittämää pirkkaa.
 
@oh1hih mietiskeli eilen, että jos Antonovi irtoaa alustastaan, miten mahdollinen ilmailuonnettomuus uutisoidaan. Naurahdin nähtyäni tilannehuoneen otsikon. :rotfl:

IMG_2075.webp
 
Omat kalustotappiot tähän mennessä:
- paskaiset bokserit
- yksi käytetty sukka
- Lopen voimailijamiehen tuhoama kuormakori
- joku allergisoitunut hyttysenpisto sääressä, iho ihan pinkeenä
- johonkin on kadonnut 2x24 nallelaatikon sisältö
- kaks muovikassia tyhjiä tölkkejä löyty pelkästään Mersusta sisältä (ja sakkulin tyhjä kokis)
- jonkinmoinen kalustotappioksi kirjattava asia lie sekin, että litran jallupullossa on sisältöä yli etiketin yläreunan, äskeisen kenttätestin perusteella ihan oikeaa ainetta

Ja @jusape kun pe-la yönä kirosin että eukko oli vienyt mun jallupullon. Se pullo löyty sit ku olen menossa nukkumaan. Oli kassissa ”lääkkeet”.
 
Eipä juuri kalustotappioita. Ellei sitten punakirajaviksi ötökänsyömiä sääriä. Tai sitä että hieman saveentui työkamppeet kun Parkmanin kanssa pe-iltana piilotettiin sähköjohdot maan alle että kestivät yli ajaa ja agrikaattia tankatessa. Postiivisien suuntaan että yllättävän vähän tyhjiä tölkkejä as.autossa ja kossupullossa vielä yli puolet jäljellä. Aamuisin ei olossa "jäämiä" yöstä.
 
Raisusta kaasuvaijeri poikki (yllätys) sekä melkein myös linkun kaasuvaijeri viittävaille poikki...no vaikka poikkee niin kyllä sen aika rekkaan saa ajettua joutorotkotuksellakin.
 
Raisusta kaasuvaijeri poikki (yllätys) sekä melkein myös linkun kaasuvaijeri viittävaille poikki...no vaikka poikkee niin kyllä sen aika rekkaan saa ajettua joutorotkotuksellakin.

Aina se nyt om haluaa toisen kyytiin. Ja mullakin kotimatka joutusampaa kun on tuplaturbo ajoneuvoyhdistelmä. Ei tarvi paljoo alle rajoitaj… rajoituksen ajella.

Kivaa noilla oli to-pe yönä kimpassa kun perjantaina päivällä aloin pakkailemaan niin takalaitanostin oli pihapuskan päällä. Eikai se viel illalla silleen?
 
Joku saatanan kusipääjuoppo oli, siis on pölliyt mun pyyheliinan viimeyönä, sillä aikaa kun paljuilin muiden kanssa ...
 

Luo tili tai kirjaudu sisään kommentoidaksesi

Sinun täytyy olla jäsen voidaksesi jättää kommentin.

Luo käyttäjätili

Liity Konekansalaiseksi. Se on helppoa ja ilmaista! Rekisteröityneenä et näe mainoksia, voit käyttää hakua, näet alueita, joita nyt ovat piilossa...jne.

Kirjaudu sisään

Oletko jo Konekansan jäsen? Kirjaudu sisään tästä.

Takaisin
Ylös