Seuraa alla olevaa videota nähdäksesi, miten asennat sivustomme verkkosovelluksena aloitusnäytöllesi.
Huom: This feature may not be available in some browsers.
Ei se vika ole, hyvä ominaisuus, jos saha käy hyvin tyhjäkäyntiä ja kierroksilla. On noita tullut vastaan vastaavia, muutama Echo toimi aivan samoin.Onkohan se vika vai ominaisuus kun Stilhi lähtee esimerkiksi 5-10 minuutin päästä sammutuksesta ekalla ilman ryyppyä tai puolikaasua eikä tarvitse kaasutella että jää käyntiin, sitten huskuissa tuntuu että ei se ihan sillä lailla onnistu. 5 minuuttia jos seisoo niin jo helpoiten lähetään ryypyllä liikkeelle
Husqvarna 346XP NE (New Edition) eli 50cc -versio on parannettu versio alkuperäisestä 45cc 346XP:stä. Molemmissa on erilaiset sylinterit ja kampikammiot, ja 50cc-versiossa myös kampiakseli on vahvempi.Olen yrittänyt etsiä tietoa, mutta en ole onnistunut löytämään sitä ( ehkä en vaan osaa etsiä ) . Siispä ajattelin kysyä olisiko täällä kellään tietoa mikä on 346xp NE, eli tämän 50cc mallin moottorin suurin ryntäyspyörimisnopeus? 45cc mallilla se on 14200rpm, mutta onko se tällä 50cc moottorilla sama vai jotain muuta? Jos jollain on tietoa tästä, niin olisin kiitollinen jos jakaisi sen tänne.
Olokos siinä se kaksikurkkuinen kaasutin, missä toinen kurkku on lisäilmakurkku? Ne on aika ranttuja saada vanhemmiten palaamaan, kun on vähän kulunut tai joju orastava ilmavuodon alku.no kyselempä minäkin... 435 x-torg husku moottorsaha, tyhjä käynti humpaa, laittaa maahan pyörimään niin noin 3-5 sek syklillä selvästi nousee tyhjä käyntikierrokset ja sit melkein samoin tein palautuu normaaliks. että oisko mitään vinkkiä mistä alkaa selvittämään?
täytyy tutkia mikä kuasutin tuossa on... ohan se kuitenki jo reilu kymmenvuotias eikä oo ollu koriste esineenä, vaan ihan on meleko paljon jo sahattu.Olokos siinä se kaksikurkkuinen kaasutin, missä toinen kurkku on lisäilmakurkku? Ne on aika ranttuja saada vanhemmiten palaamaan, kun on vähän kulunut tai joju orastava ilmavuodon alku.
kaks. kurkkunen näkkyy olevantäytyy tutkia mikä kuasutin tuossa on... ohan se kuitenki jo reilu kymmenvuotias eikä oo ollu koriste esineenä, vaan ihan on meleko paljon jo sahattu.
Melko henkimaailman vehkeitä on nuo kaksikurkkuiset. Toinen on vissiin vain lisäilmalle, että saadaan luikuttamaan laihallaan ja päästöt pieniksi. Olikohan @klm lla noistakin kokemusta, jos oikein muistan.kaks. kurkkunen näkkyy olevan
Sama kaveri käynyt kuin mun veneessä. On ne yksiä p...kiaisia.Piti ihan hätäseen sahata yks riuku pois haitoilta. Hörähti, ei jääny käymään. Bensa melkee loppu, tankataa, ei vieläkään. Eikö saa bensaa vai kastelinko tulpan? Sit kaasu pohjaan ja ainaki 30 vetoa, pieni turahdus, mutta ei ni ei. Paarmoja nahka täynnä, hikiki ja teki mieli viskata koko keksintä lepikkoon voimasanojen saattelemana. Sinäkin brutukseni? Sinuun minä luotin.
Vaan kun tuon huomasin, annoin synninpäästön. Tokalla heräs ja aika rikkaalla seoksella, kun kierroksia otti kunnolla vasta 20 sekunnin jälkeen.
Näytä liitetiedosto 154919
Savea se taitaa pääosin olla, ehkä hiekkaa joukossa. Jotkut pistiäiset noita tekee. Samoin kaasuttimen säätöruuvien reiät monasti samaa tavaraa täynnä. Tai mikä vain laite jossa joku reikä, ni sinne rakentavat. Paineilmapistooli aianakin ollut tukkeessa, ei muista kaikkia tapauksia.Mitä/mikä tuo tukko on?
Käsittääkseni erakkoampiainen. Käy munimassa johonkin rööriin ja muuraa reiän umpeen munien suojaksi. Hiekkasta ja jostain eritteistä valmistaa betonia. Mulla tukki veneen jäähdytyksestä laponestoventtiilin ilmareiän ja vedet meni koneeseen ja veivit paskaks.Mitä/mikä tuo tukko on?
Munalukkoja on tuhonnut multa useita. Kunnolla en ole saanut puhdistettua, takerteleviksi ovat jääneet.Savea se taitaa pääosin olla, ehkä hiekkaa joukossa. Jotkut pistiäiset noita tekee. Samoin kaasuttimen säätöruuvien reiät monasti samaa tavaraa täynnä. Tai mikä vain laite jossa joku reikä, ni sinne rakentavat. Paineilmapistooli aianakin ollut tukkeessa, ei muista kaikkia tapauksia.
Luo tili tai kirjaudu sisään kommentoidaksesi
Sinun täytyy olla jäsen voidaksesi jättää kommentin.
Luo käyttäjätili
Liity Konekansalaiseksi. Se on helppoa ja ilmaista! Rekisteröityneenä et näe mainoksia, voit käyttää hakua, näet alueita, joita nyt ovat piilossa...jne.