Seuraa alla olevaa videota nähdäksesi, miten asennat sivustomme verkkosovelluksena aloitusnäytöllesi.
Huom: This feature may not be available in some browsers.
No meidän ukko on kyllä sellainen että ihmetellä täytyy että edellinen Avensis oli punainen tää mies on sellainen että perusmallista täytyy ottaa varusteita pois nykyisin on harmaa Avensis karvalakki malli mutta kun on facelift niin on monitoimi näyttö mikä on kuulemma liian monimutkainen no on siinä yks nappi mitä painaa niin näyttö vaihtuu. Tarttis ukon hommata uusi Ford Escort malli 71 vai mikä oli viimeinen mustakilpi vuosi malli.Kaveria hieman kyrsi. Armeijan jälkeen tartti kulkupelin että töissäkäynti olisi onnistunut jatkossakin. Ajeli tohon asti äitensä autolla (samara). Oli jonkinverran saanu säästettyä ja Oli kysyny isältään että lainaako että maksaa joka kuukausi tänverran takaisin. Mikäs siinä ehtona että uusi auto ja isukki marssi kauppaan ja tuli sieltä uudella lada samaralla. Hieman kaveria kyrsi. Tää ukko kyllä osteli itselleen uutta maasturia ja pikappia.
Kaveri kyllä makso ton reilussa vuodessa pois. Jokisen vuoden tolla ajeli mutta sitten kypsy ja hävitti. Tää tapahtu ysärin loppupuolella.
Ei nyt sentään, omaan vm -16 XC70:een essentialhuollon yhteydessä kaikkiin nurkkiin uudet levyt ja palat, koko lasku 1190€ merkkihuollossa. Tuolla ajettu n 230tkm, ei ole ollut mitään oikeaa vikaa, nuo jarruthan on kaikissa kuluvia osia.Siksi niitä joutuu itse korjaamaan, merkkipajan työveloitus tekee jarrupalojen uusinnastakin tonnin pokan.
Hyi helv....
Ei tälläisiä kiitos haluan nukkua ilman painajaisia.
Mukuloilla jos on karkkipäivä ja otan kourallisen jätkän pussista, ni aina oon ottanu likaltakin, ettei kellekää tulis paha mieliOmalla rahalla ja rahat työtä tekemällä hankin auton ja kortin. Toinen mummo antoi 500mk ja toinen vittuili. Toisille velipojille vanhemmat kustansi kortit ja bensarahat. Eriarvoisuus lapsien kesken on muuten semmoinen asia, että kenellä lapsia on, välttäkää sitä että joku on lellikki.

Joo, korjautui vasta kolmoskorin tullessa markkinoille. Hiukka väheni jo aiemmin kun pinnoittivat nuo holkit mutta kolmoskopassa akselin halkaisijan kasvattaminen lopetti nuo vaivat lähes täysin.Niin no joo, eihän ne kaikki nelikoita olekaan. Noista vanhemmista niitä akseleita meni ja sitten nekin oli etuvetoisia. Eikös vielä 2-kopassakin ollut tuota vaivaa?
Teillä ei taida olla Wetteri se merkkiliike sitten...Ei nyt sentään, omaan vm -16 XC70:een essentialhuollon yhteydessä kaikkiin nurkkiin uudet levyt ja palat, koko lasku 1190€ merkkihuollossa. Tuolla ajettu n 230tkm, ei ole ollut mitään oikeaa vikaa, nuo jarruthan on kaikissa kuluvia osia.
Jos jäi nolla perästä?Teillä ei taida olla Wetteri se merkkiliike sitten...
Ei oo vaan tuo Avain Vaunu/Hämeen Autovaruste eli se paikallinen "sininen"Teillä ei taida olla Wetteri se merkkiliike sitten...
Ai kolmekymppiä per levy ei oo halvinta kuraa....piruuttani katoin motonetin sivuilta niin ne on halvimmat ja jos kierroksen levyjä ja paloja meinaa kahellasataa saada niin halvimpia on otettava.ei mitään halvinta kuraa.
Aeromotors. Sulle sama hinta. Motonetissa on Motonetin hinta ja Anttilan laatu.Ai kolmekymppiä per levy ei oo halvinta kuraa....piruuttani katoin motonetin sivuilta niin ne on halvimmat ja jos kierroksen levyjä ja paloja meinaa kahellasataa saada niin halvimpia on otettava.
Se on eri asia jos SINÄ saat jostain tutunkauppaa tukkuhinnalla...
No joo, en ulkomaanelävien verkkokauppoja alkanu selaamaan...Aeromotors. Sulle sama hinta. Motonetissa on Motonetin hinta ja Anttilan laatu.
Brändinä oli tässä tapaukessa Bendix (joka on tunnettu jarruosien valmistaja). Brembo ei olis ollut paljoa kalliimpi.
No se motonetin brembo ei kyllä laadulla loista. Muutaman kerran niitä motonetin bremboja autoihini laitoin, enää en. Viimeksi taisi mennä boschin levyt ja palat alle.Aeromotors. Sulle sama hinta. Motonetissa on Motonetin hinta ja Anttilan laatu.
Brändinä oli tässä tapaukessa Bendix (joka on tunnettu jarruosien valmistaja). Brembo ei olis ollut paljoa kalliimpi.
Ei myöskään autodocin...No se motonetin brembo ei kyllä laadulla loista. Muutaman kerran niitä motonetin bremboja autoihini laitoin, enää en. Viimeksi taisi mennä boschin levyt ja palat alle.
Luo tili tai kirjaudu sisään kommentoidaksesi
Sinun täytyy olla jäsen voidaksesi jättää kommentin.
Luo käyttäjätili
Liity Konekansalaiseksi. Se on helppoa ja ilmaista! Rekisteröityneenä et näe mainoksia, voit käyttää hakua, näet alueita, joita nyt ovat piilossa...jne.