Kuha on uunissa, eli just laitoin.Mitä nää oikein höpäjät! Ei tässä kuhia jouda onkimaan ku täällä pittää notkua!![]()
Tehä välillä uunikuhaa, pottumuusia ja uunikasviksia...

Seuraa alla olevaa videota nähdäksesi, miten asennat sivustomme verkkosovelluksena aloitusnäytöllesi.
Huom: This feature may not be available in some browsers.
Kuha on uunissa, eli just laitoin.Mitä nää oikein höpäjät! Ei tässä kuhia jouda onkimaan ku täällä pittää notkua!![]()

Mitä nää oikein höpäjät! Ei tässä kuhia jouda onkimaan ku täällä pittää notkua!![]()
Se tarkottaa että se notkuu tuolla virvelin siiman päässäNiiin, ja jos foorumi ei toimi niin etpähän notku!![]()
Joku tämmöinen vastaava tullut aina sillointällöin vanhalla, joskus parikin kertaa päivässä,Tarkkailkaa muutkin, näkyykö vastaavia ilmoituksia. Itse en ole nähnyt kertaakaan, mutta tuossahan tuo näkyy.
Tökkääppäs sormella sitä salaman kuvaa jossa sulla tossa kuvakaappauksessa on lukema 73, pääset siitä lukemattomiin niin ei tartte selata ihan alas astikkaEn tiedä mainitsiko joku jo, mutta puhelimella selatessa puuttuu keskustelujen yläreunasta sivun valinta. Eli jos joku ketju aukeaa vaikka ekalle sivulle, pitää selata sivun loppuun vaihtaakseen sivua.
Paitsi että ei aina toimi. Logiikkaa en vielä ole keksinyt, miksi ei näytä kaikkia.Tökkääppäs sormella sitä salaman kuvaa jossa sulla tossa kuvakaappauksessa on lukema 73, pääset siitä lukemattomiin niin ei tartte selata ihan alas astikka
No mutta eihän tässä edes tuosta ollut kyse.Tökkääppäs sormella sitä salaman kuvaa jossa sulla tossa kuvakaappauksessa on lukema 73, pääset siitä lukemattomiin niin ei tartte selata ihan alas astikka

Täälläkin näkyy tuo valikko mustassa teemassa, mutta ei vaaleassa.No mutta eihän tässä edes tuosta ollut kyse.
Kyse on siis siitä että esim. tuossa esimerkkikeskustelussa on 3153 sivua keskustelua. Ja sivunvaihto onnistuu vain alareunassa, eli jos haluaa vaikka sieltä ensimmäiseltä sivulta viimeiselle niin pitää selata alas sitä varten. Yhdellä toisella samaa pohjaa käyttävällä foorumilla tuo onnistuukin niin sivun ylä- kuin alareunasta myös puhelimella ja uskon että se mahdollisuus ilmestyy tännekin.
Näytä liitetiedosto 116116
Kappas. Se näkyy itseasiassa muissa vaihtoehdoissa paitsi KK perusteemassa. Se vaan olisi omalle silmälle mieluisin muutoin.Täälläkin näkyy tuo valikko mustassa teemassa, mutta ei vaaleassa.
Ja perisuomalaiseen tyyliin olla hiljaa puutteista ja kehitysehdotuksista, että voi sitte myöhemmin jupista kun tämäkään ei toimi.Nyt on kyllä ihan hyvä hetki istua alas ja kahtoa kun maali kuivaa , keskenerästä työtä on kyllä helppo arvostella ja sen pitää olla rakentavaa& kehittävää.
Teemoissa on eri asetuksia riippuen päätelaitteen näytön koosta. Pitää vain saada ränksäytettyä tuo päälle myös pienen näytön asetuksissa. Isolla ruudullahan tuo näkyykin.uskon että se mahdollisuus ilmestyy tännekin.![]()
Tähän löytyi apuja. Laitoin yyveetä.Toimii, mutta vain palvelimelta mastodon.social .
Juu sori, ymmärsin väärin..No mutta eihän tässä edes tuosta ollut kyse.
mastodo.fi toimii:Mastodon-hosteja lisätty 5kpl.
Jos tulee näistä tarpeita, pyytäkää lisäämään.
Luo tili tai kirjaudu sisään kommentoidaksesi
Sinun täytyy olla jäsen voidaksesi jättää kommentin.
Luo käyttäjätili
Liity Konekansalaiseksi. Se on helppoa ja ilmaista! Rekisteröityneenä et näe mainoksia, voit käyttää hakua, näet alueita, joita nyt ovat piilossa...jne.