Sanoi häjyssä isä Karhu eli Kalevi Haapoja.En miekää sitä maun takia ole koskaan juonut![]()
Seuraa alla olevaa videota nähdäksesi, miten asennat sivustomme verkkosovelluksena aloitusnäytöllesi.
Huom: This feature may not be available in some browsers.
Sanoi häjyssä isä Karhu eli Kalevi Haapoja.En miekää sitä maun takia ole koskaan juonut![]()
Ei witthu näöllään eikä wiina maullaan...En miekää sitä maun takia ole koskaan juonut![]()
Oluttako meinasit panna?Ostettu eilen taas 10kg panomisokeria, voi taas ruveta paneksimaan.
Maistiaiset otettu. Mitä nyt viiniä vähän maistellu kun en mikään varsinainen viinimies ole niin ei tuo juuri sen kauhiampaa tavaraa minusta ole. Prosentteja lienee riittävästi 6,5kg oli sokeria. Marjoja ois voinu olla ehkä vähä enemmän että makua ois lisää? 6kg taisin laittaa mustaa ja punasta sekas. Nyt vasta laitoin ne kirkastavat aineetki sinne. Hiilari ei näyttäny poistuvan kirveelläkään, vaikka kaataa 10 kertaa ämpäristä toiseen aina kihisee samalla lailla. Ehkä ohjeessa mainittu muutama kerta meinas muutamaa kymmentä?
Näytä liitetiedosto 139135
Toimisiko porakoneeseen uusi muovinen sekoitusvispilä, minkä desinfioi ennen käyttöä?Tuossa hiilarin poistossa toimii ehkä tehokkaimmin kaikki vispilät sunmuut yleensä parhaiten. Tai kannun huljuttelu. Steriilinä ja tiiviinä kun kaiken pitää niin ei pitäisi olla ongelmia.
Toimisiko porakoneeseen uusi muovinen sekoitusvispilä, minkä desinfioi ennen käyttöä?
Menee!Menisköhän patenttikorkilliset pullot? Itseä ei kiinnostais värkätä noiden korkkikorkkien kanssa jos ei pakko. Hanapussipakkauksetki näkyy olevan melkein yhtä kalliita ku pullot.
Luulisin että patentilla paremmin säilyy pystyasennossa ku luonnonkorkilla. Mitään vaakatasomallin pullotelineitä kun ei ole eikä varmaan tulekaan, kun hifistelyyn ei kuitenkaan ruveta kovin paljo haaskaamaanMeillä on valtaosa ihan kierrekorkki viinipulloissa. Korkituslaitteita on kirpparit väärällään. Se on ihan näpsäkkä homma, siis korkitus.![]()
Luo tili tai kirjaudu sisään kommentoidaksesi
Sinun täytyy olla jäsen voidaksesi jättää kommentin.
Luo käyttäjätili
Liity Konekansalaiseksi. Se on helppoa ja ilmaista! Rekisteröityneenä et näe mainoksia, voit käyttää hakua, näet alueita, joita nyt ovat piilossa...jne.