Seuraa alla olevaa videota nähdäksesi, miten asennat sivustomme verkkosovelluksena aloitusnäytöllesi.
Huom: This feature may not be available in some browsers.
Noissa nokkapyöriissä ainakaan mitään säätöjä ollut.Jos se tehdään ohjeen mukaan niin tarvitaan, eli kyseisessä koneessa on säädettävät nokkapyörät joilla ajoitus saadaan täydellisesti kohdalleen
Esim toolfin verkkokaupasta saa kohtuu järkevään hintaan noita ajoitus-sarjoja melko tavalla kaikkiin autoihin, joihinkin tosin hinnakkaita jos jotain erikoisempia juttuja, esim fordin ecoboostin sarjassa on momentinkertoja mukana
Ootko ihan varma? Muistaakseni nokkapyörillä ei ole kiilaa ollenkaan vaan pultin löysäämällä sen saa laitettua mihin tahansa asentoon vaikka pyörissä onkin merkitNoissa nokkapyöriissä ainakaan mitään säätöjä ollut.
Näitä on nykyään, mutta en ymmärrä mihin ne muuttuu, ellei niitä joku ole mennyt rukkaamaan vanhalla venyneellä hihnalla. Se taas on alokasmainen virhe, ei ikinä kasata käytetyllä hihnalla.Ootko ihan varma? Muistaakseni nokkapyörillä ei ole kiilaa ollenkaan vaan pultin löysäämällä sen saa laitettua mihin tahansa asentoon vaikka pyörissä onkin merkit
Volkkarilla ei taida olla ainuttakaan diesel moottoria jossa ei olisi säädettävää nokkaa, tässä fordin tapauksessa siinä tosin ei ole kartiotakaan vaan koneistetut tasopinnat pelkällä pultin momentilla toisissaan, eli hiukankin puötti löysällä ja totaalituho on valmis, tuo volkkarin kartio on meinaan melko lujassa kiinni vaikka pultin löysääkinJo iänvanhoissa volkkereissakin oli sama juttu, että nokka on pelkällä kartiolla rattaassa kiinni.
Ootko ihan varma? Muistaakseni nokkapyörillä ei ole kiilaa ollenkaan vaan pultin löysäämällä sen saa laitettua mihin tahansa asentoon vaikka pyörissä onkin merkit.
Joo, oon kans joskus törmännyt tuollaiseen suoraan tasopintakiristykseen.Volkkarilla ei taida olla ainuttakaan diesel moottoria jossa ei olisi säädettävää nokkaa, tässä fordin tapauksessa siinä tosin ei ole kartiotakaan vaan koneistetut tasopinnat pelkällä pultin momentilla toisissaan, eli hiukankin puötti löysällä ja totaalituho on valmis, tuo volkkarin kartio on meinaan melko lujassa kiinni vaikka pultin löysääkin
Olet saanut keskustelua aikaiseksiJuupaseipäsjuupaseipäs keskustelu lienee tyystin turhaa tässä kohtaa.
Luo tili tai kirjaudu sisään kommentoidaksesi
Sinun täytyy olla jäsen voidaksesi jättää kommentin.
Luo käyttäjätili
Liity Konekansalaiseksi. Se on helppoa ja ilmaista! Rekisteröityneenä et näe mainoksia, voit käyttää hakua, näet alueita, joita nyt ovat piilossa...jne.