Telahirmu 250D

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja klappi
  • Aloituspäivämäärä Aloituspäivämäärä
6 reikää löyty ja alustamassaspräyn löysin myös.

20240310_140925.webp
 
Jos kondenssia ei lasketa. niin 99% yhteensuuntaan vetämisen vioista on joko huono kontakti välijohdoissa, taikka sitte se isorele död. Isorele vaatii sitte isoo käyttöä että väsyy tehtäväänsä. Kisasuikkaan ollaan ehjiä vaihdettu päikseen, on kivaa puuhastelua, eikä korjaa mitään vikaa :facepalm:

Kaveri toki tuossa just morseavaimella piipitti, että kisasuikan etucomeuppi oli tullu tajuihinsa, kun moottorinsisälle jarrunvapautukseen oli tyhjentäny pullon hhs2000 sprayvaseliinia, pidättäydyin kommenoimasta, koskapa kuvittelen etten ole näreenjuurella sitä menossa purkaan. Hyvinhän tuo kisa ajo suju pelkällä takavinssilläki, siinä on vintturoinnissa pelkästään mielikuvitus rajana kun eteenpäin aattelis menevän :vipottaa:
 
kai se pitää mennä testaa miten kaukaa se vielä toimii....köysi kiinni isoon koivuun niin näkee kaukaa jos latva heilahtaa.
 
Sen verran kauan jo viimeisestä viestistä, että nyt tais käydä pahasti...

Onneks ajettiin jo aikaisemmin siitä ohi.
 
Just sammutin ooämmän...ainakin 140m päässä kake vielä toimii ja toimis kai kauempaakin mutta en nää mutkan taakse.
 
On kyllä heikkoja nuo sisuskumit kun ei pientä halkeemaa vanteessa kestä :nyrpeä:

20240419_181028.webp

Mukava heittää hyllystä vaan ehjää tilalle (7kpl oli ehjiä renkaita varaosasetissä :peukku:)

20240419_181453.webp
 
Taas oli yhdestä henki paennut...no ei muuta kun varapyöräpinosta ehjää tilalle....vielä jäi 5 ehjää.

20240903_185401.webp
 

Luo tili tai kirjaudu sisään kommentoidaksesi

Sinun täytyy olla jäsen voidaksesi jättää kommentin.

Luo käyttäjätili

Liity Konekansalaiseksi. Se on helppoa ja ilmaista! Rekisteröityneenä et näe mainoksia, voit käyttää hakua, näet alueita, joita nyt ovat piilossa...jne.

Kirjaudu sisään

Oletko jo Konekansan jäsen? Kirjaudu sisään tästä.

Samankaltaisia viestiketjuja

Takaisin
Ylös