Seuraa alla olevaa videota nähdäksesi, miten asennat sivustomme verkkosovelluksena aloitusnäytöllesi.
Huom: This feature may not be available in some browsers.
Samaa mieltä, ei ollut -83 vuonna nettiä eikä härvelikuvia, kun tuon oman nelivetoisen kauhakoneen rakensin minin moottorin ympärille helpottamaan lumitöitä.Ei ollu itellä nettiä eikä ollu tämmösiä witeoita tuijotettu...se oli @Ollik & kumpp. telahärvelin myynti-ilmo mistä se ajatus sitten lähti![]()
Takapainot pitäis laittaa paikkaansa...rupee olee köykänen perse ku tuli puskulevyyn vähän lisäkiloja.
En oo mitannu lumi jäähyttää ja höyry nousee....enempi lämpee kesällä kun joskus mökillä ajelin 10km lenkin ja kokoajan saa roikkua jarrussa kun kaltevalla tiellä puoltaa vähän...melko nakutus kuulu jarrulevystä kun romut löin parkkiin.Saako tuommoinen ränrän ajelu kuinka kuumiksi jarrut.
…mahtuuhan sinne isompi turbo…...oispa 300D
Jokin HX82 esimerkiksi.....…mahtuuhan sinne isompi turbo…![]()
Juu...mutta ruokaa pitäis saada ja sitä ennen ois hyvä olla öljyruutat alakerrassa joten ei tohi särkeä vaikka en tiiä saako särki…mahtuuhan sinne isompi turbo…![]()
Mitenhän muuten mahto olla, olikohan siinä mun OM605 ne öljyruutat vai ei…Juu...mutta ruokaa pitäis saada ja sitä ennen ois hyvä olla öljyruutat alakerrassa joten ei tohi särkeä vaikka en tiiä saako särki![]()
Tossa mun rojektin OM605 koneessa voi olla mitkä vaan kanget, alkuperäsessä turbossa on paksut, mutta sit sitä vaparia on kahdella eri paksuudella, toiset on sellaset kananjalat että varmaan ei paljoo yli 0,5 bar kannata ahtaa…Kai se tuli sillon katottua kun alakerta oli auki että mitä se mun kone on syöny, mutta kun ei jaksa muistaa…Olikohan kuvia…Ei se niitä öljyruuttia kaipaa, mutta vaparin alakerrasta katkee kiertokanget jos sitä ahdistaa vähä reilummin, autoissa on katkeillu jopa alle kilon paineilla
Juu ei ne katkee jos nätisti käskee...Ei se niitä öljyruuttia kaipaa, mutta vaparin alakerrasta katkee kiertokanget jos sitä ahdistaa vähä reilummin, autoissa on katkeillu jopa alle kilon paineilla
Vähintään....OM606 ja Holsetti ja mynä 8
Taitaa se pelkkä mynäpumppu olla aika arvokasOM606 ja Holsetti ja mynä 8
Tuskin jos ei semmoselle ole tarvettaTaitaa se pelkkä mynäpumppu olla aika arvokas![]()

Luo tili tai kirjaudu sisään kommentoidaksesi
Sinun täytyy olla jäsen voidaksesi jättää kommentin.
Luo käyttäjätili
Liity Konekansalaiseksi. Se on helppoa ja ilmaista! Rekisteröityneenä et näe mainoksia, voit käyttää hakua, näet alueita, joita nyt ovat piilossa...jne.