Seuraa alla olevaa videota nähdäksesi, miten asennat sivustomme verkkosovelluksena aloitusnäytöllesi.
Huom: This feature may not be available in some browsers.
Setäukko vaihtoi autoja yhteen aikaan miltei kuukausittain, tommonen zastawakin oli vähän aikaa.Voihan se olla noinkin, mutta niitä on myyty Fiat 128z nimelläkin, kuten videosta käy ilmi.
Kyllä tuossa Fiatin merkki on keulassa. Onko löytyny hyvä/uustuotanto merkki vai onko ollu alunperin. Enpä tiedä.Aina olen luullut että Zastavan erotti kaappariovista. Oliko sitten niin, että vain vanhimmissa "vaztaavissa" aukenivat ovet toisinpäin?
Kuka osaisi suurentaa tuon auton keulan, kun näyttäisi että on Fiat keulamerkki siinä kuitenkin.
Vaan jospa se kuuluikin olla niin?



Jospa se sitten on vaan jo uutena ollut noin?Kyllä tuossa Fiatin merkki on keulassa. Onko löytyny hyvä/uustuotanto merkki vai onko ollu alunperin. Enpä tiedä.
Takana on Zastavan lätkät.
Näytä liitetiedosto 168133Näytä liitetiedosto 168134Näytä liitetiedosto 168135
fiiunmuotoisia kapineita.
Kusaria teki Zastava, Neckar ja Seat. Steyr-Puch teki kaiketi myös. En tiedä onko jossain kaukomailla ollut muutakin tuotantoa.Fiat on myynyt lisenssejä uskomattoman moneen maahan.
Tuohon nimenomaan sekoitin aidon Fiat 600 kulkineen kun ihmetykseni myynti-ilmoituksesta esille toin. Meni vaan Zastavat ja kaikki mylläkäksi hatarasssa nupissain,Neckaria ainakin on ollut kaappariovilla ja se muistuttaa 600:sta Fiatia. Siskolla oli sellainen 60-70-lukujen vaihteessa.
https://www.nettiauto.com/neckar/jagst/15754528
Näytä liitetiedosto 168136
Tekikö Abarth?Kusaria teki Zastava, Neckar ja Seat. Steyr-Puch teki kaiketi myös. En tiedä onko jossain kaukomailla ollut muutakin tuotantoa.
Abarth on/oli virityspaja, mikä viritti Fiateja kilpa-autoiksi. Abarth ei käytännössä valmistanut autoja vaan teki muutostöitä. Abarth suunnitteli myös siviilikäyttöön urheilillisia malleja Fiatin henkilöautoista, joita valmistettiin Fiatin tuotantolinjalla Abarth lisänimellä.Tekikö Abarth?
Minullakin on ollut Horizon 1,5 bensakoneella ja Uudenkaupungin tuotantoa eli Saab sisustalla. Ei huono kulkine ollenkaan. Lämmin oli ja ihan tasapainoinen ajettava.Eräs tuttu ajoi Horizontilla 1.9D liki 600 000km.
Luo tili tai kirjaudu sisään kommentoidaksesi
Sinun täytyy olla jäsen voidaksesi jättää kommentin.
Luo käyttäjätili
Liity Konekansalaiseksi. Se on helppoa ja ilmaista! Rekisteröityneenä et näe mainoksia, voit käyttää hakua, näet alueita, joita nyt ovat piilossa...jne.