Seuraa alla olevaa videota nähdäksesi, miten asennat sivustomme verkkosovelluksena aloitusnäytöllesi.
Huom: This feature may not be available in some browsers.
Eipä löytynyt aivan tämänkaltaista viestiketjua vielä, niinpä tein uuden.
http://www.hyvankaupanpaikka.fi/www/kylpytynnyrit/pe-muovikylpytynnyri.html
...mutta pikaisen googlaamisen jälkeen vaikutti siltä, että kyseisestä puljusta ei kaiketi kannata ostaa mitään. Onko muilla kokemuksia?
Jos ja kun jollakulla on kokemuksia suomalaisesta tai virolaisesta firmasta, jaa kokemuksesi. Koitan löytää mahdollisimman kustannusedukkaan vaihtoehdon, mutta mieluusti korkealaatuisen paljun.
/QUOTE]
Terve, itse ostin kyllä tuolta hyvän kaupan paikasta juuri tuon paljun ja tuli ajallaan eikä kyllä ollut mitään kommelluksia vaikka itsekin hiukan aprikoin. Pelittänyt ihan ok.
Unohtaisin uppopumput / agregaatit, laittaisin imutoimisen polttomoottoripumpun.Mutta tähän liittyen kysyn arvon foorumilaisilta seuraavaa:
Mökillä ei ole vesijohtoverkostoa. Paljuun pumppaan veden uppopumpulla ja aggrekaatilla sitä pyöritän.
Toimettomana olisi painepesuri. Olisiko mahdollista laittaa vesiautomaatti josta menisi painevesi painepesurille. Vesiautomaattiin voisi johtaa veden tuolla uppopumpulla. Vai tarvitaanko ollenkaan tuota uppopumppua ? Vesiautomatissahan on itsessään pumppu. Onnistuisiko tämmöinen järjestelmä ? Onko kellään vastaavaa ? Vai täytyykö luopua painepesurista. Sillä kun olisi sitten hyvä puhdistaa tuo paljukin ym..
tehdyn kylpylaatikon. Hyvin näytti toimivan ja oli verhoiltu ulkopuolelta vanerilla suht siistiksi. Tämä idea jäi kuitenkin kun sain pari kuukautta sitten sukulaisten kautta ilmaiseksi 600 litran rosterisen ja 2-kuorisen tilatankin. Pyöreä, reilut 100cm leveä ja 60cm korkea, noin karkeasti. Tämän ajattelin nyt aluksi valjastaa kylpykäyttöön. Kyllä siinä ainakin pennut mahtuu kylpemään ja miksei sitä itsekin voi yksinään tai vaimon kanssa kokeilla. Istutaan vaikka sylikkäin jos ei muuten mahduta..
2-komponenttiuretaani on mielestäni sitä oikeaa eristettä ja rautakaupan suhupullouretaani on epämääräistä höttöä. 2-komponenttinen ei erityisemmin ime vettäkään, mutta 1-komponenttinen vettyy.
Meinasin aikoinaan tehdä samanlaisen, mutta jahkailin liian pitkään ja tilaisuus meni ohi. Noita tilatankkeja oli parikymmentä vuotta sitten meijerin viereisessä lepikossa iso röykkiö. Pyysivät muistaakseni noin 500 markkaa per pytty.
Eikös tuollainen pytty ole jo valmiiksi eristetty?
eikö tuollainen vesivaipallisen tulisijan lämmitys ole aika kaukana ideaalista palotapahtumasta?
auton termostaatti ulostuloon?Pytyn kuori näyttää että' sen pystyy avaamaan.
Jos siinä rajoittais kiertoa venttilillä, sais käymään kuumempana. En kyllä jaksanut perehtyä tuohon linkitettyyn kamiinaan, josko siinä olis joku rajoitus.
auton termostaatti ulostuloon?

Juu, eikös se oo.Eikös tuollainen pytty ole jo valmiiksi eristetty?
Luo tili tai kirjaudu sisään kommentoidaksesi
Sinun täytyy olla jäsen voidaksesi jättää kommentin.
Luo käyttäjätili
Liity Konekansalaiseksi. Se on helppoa ja ilmaista! Rekisteröityneenä et näe mainoksia, voit käyttää hakua, näet alueita, joita nyt ovat piilossa...jne.