Myytävät vesikulkuvälineet, veneet ym, mitä netistä löytyykin

Juhannus ja kokko tästä tulee ennemmin mieleen, kuin veneily 😏
Myyjän tietäen voisi kuvitella korjausmetodina ulkona suojaamatta seisottamista, minkä jälkeen valetaan betonimöykyn sisään ja sen jälkeen hylätään rantaan. Yhteiskunnan rahoilla siivotaan jäljet ja käydään oikeutta, ettei pilattua betoniläjää saa hävittää.
 
Juu, tämähän tais olla se ferrobetoniukko. Vieläkin 20€ saamatta, kun lähetin vanhan kaiun, vaan rahoja ei oo näkyny.
 
Katoin ensin että onko toi serkun pojan ja vävyn tekemä moottori vielä hengissä, mutta ei sentään ollu, niillä oli joku 5-6 heppanen riksutin ympättynä perärutkun alakertaan...joskus -90 luvun alussa sen tekivät.
 
Olishan tuossa tavaraa, yli tuplaantuisi moottorien määrä, jos noihin puuttuisi. Koitan malttaa olla huutamatta. Toki jos meinaa ihan ilmaiseksi mennä niin ehkä sitten tai ei... Seinät tulee vastaan... Muutamia Suomessa harvemmin tavattujakin lienee joukossa, ei äkkiseltään kuitenkaan mitään mega harvinaisuuksia.

 

Luo tili tai kirjaudu sisään kommentoidaksesi

Sinun täytyy olla jäsen voidaksesi jättää kommentin.

Luo käyttäjätili

Liity Konekansalaiseksi. Se on helppoa ja ilmaista! Rekisteröityneenä et näe mainoksia, voit käyttää hakua, näet alueita, joita nyt ovat piilossa...jne.

Kirjaudu sisään

Oletko jo Konekansan jäsen? Kirjaudu sisään tästä.

Takaisin
Ylös