Drifting

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja cimo
  • Aloituspäivämäärä Aloituspäivämäärä
Tulee Wiezecin mekaanikoille pitkä yö, vaikka Deanin ukkoja varmaan on auttamassa. Uskon silti että tulee nippuun huomiseksi.
 
taitaa olla toinen koppa mukana, tai ainakin aiempina vuosina on muistaakseni ollu. Toivottavasti riittää osat että saa nippuun.
 
Kyllä sillä kaksi autoa oli pilttuussa.
Saattaa olla talkoissa muitakin mekaanikkoja, joilla ei ole oman auton kanssa tekemistä.
 
Kyllä sillä kaksi autoa oli pilttuussa.
Saattaa olla talkoissa muitakin mekaanikkoja, joilla ei ole oman auton kanssa tekemistä.
On varmasti, se noissa ympyröissä onkin huippuhomma jotta ainakin suurinosa porukoista pyrkii siihen että ajamalla ratkotaan tulokset eikä sillä että joku ei pääse viivalle.
 
Kyllä sillä kaksi autoa oli pilttuussa.
Saattaa olla talkoissa muitakin mekaanikkoja, joilla ei ole oman auton kanssa tekemistä.
Kisa ja lajittelut ajettava samalla autolla, että se toinen auto ei nyt auttanut tällä kertaa.

Screenshot_2025-05-17.webp
 
No olisi se auttanut elinten luovuttajana, mutta ilmeisesti on jossain somessa ollut, että ei aja tänään. Olisiko loukannut kuitenkin sen verran.
 
Kotikatsomo koska, aika ja raha.
Juopotella kun en tykkää ni ei ole sitäkään korttia kääntää esille koska silloinhan velatki on saatavia. :)
 
Tosin on luvattu aikas surkeeta keliä.
Pääsääntöisesti kyllä, mutta esimerkiksi juuri tällä hetkellä kun katsoo ilmatieteen laitoksen ennusteen, on perjantaina illemmalla pieni sadekuurojen mahdollisuus ja lauantaina ei sataisi lainkaan.

Mutta vaihtelee niin, että ei ennen sunnuntaita osaa varmaksi sanoa, mitä keliä on.
 
Tääläki kylällä tuntuu joka toinen rakentelevan driftinkiautoa. Just oli paikallis osaamista ouluzonella viikonloppuna. Drift sm fure pro2 luokassa ekassa kisassaan hienosti kolmanneksi 👍
 
Kova taso on tuossa SM Pro2 luokassakin jo.
Katoin lajittelut ja kisat netistä.
Harmillisesti sielläkin kaaviopäivänä oli ilmat vähän mitä oli. Toki antaa armoa mootorille ja voimansiirrolle.
 
Vähä pitkä vetäistä hommaa paikan päällä kattella
Juu, kestää se suoritus kumminki sen noin 45 sek. ;)

No tulee siellä kyllä taukoja. Suunniteltuja ja suunnittelemattomia.
Mutta joku Legendsin sorasarja tai Speedway vasta onkin pitkäveteistä, kun katsellaan enemmän sitä radanhoitokalustoa kun kilpakalustoa.
 
Mitä vanhemmaksi tulee, sitä vähemmän kiinnostaa katsoa moottoriurheilua livenä. Töllöttimestä näkee niin paljon paremmin ja enemmän. Toki sitä oheistoimintaa ei korvaa etänä katselu.
 

Luo tili tai kirjaudu sisään kommentoidaksesi

Sinun täytyy olla jäsen voidaksesi jättää kommentin.

Luo käyttäjätili

Liity Konekansalaiseksi. Se on helppoa ja ilmaista! Rekisteröityneenä et näe mainoksia, voit käyttää hakua, näet alueita, joita nyt ovat piilossa...jne.

Kirjaudu sisään

Oletko jo Konekansan jäsen? Kirjaudu sisään tästä.

Takaisin
Ylös