Myydään Kun ei enää myydäkkään osaa näköjään. Hintako mättää ?

beadaaro

Heti kaikki ja kohta ei mitään
KK Plus ADpack
Vai olisiko vielä ylihinnoiteltu jos suoraan sanoisi että 1600 e ?
Saa keljuilla vaikka avoimesti jos näyttää ahnealta, en loukkaannu.
Tai sitten käy kokeilemassa ja nakkaa rahat näppiin tai tilille ;)
Kuvat ei kaikkea kerro mutta ei tule jäämään vikojen takia myymättä hälle ken kokee ja vähänkin tarvitsee.
-tekniikka 9
-sisätilat 9,5
-ulkokuori 7,9
-alusta 6,5
-renkaat 8,5
 
Viimeksi muokattu:
vika on varmaan että tästä puuttuu ne automyyjän pakolliset:
- mulla on itelläkin tämmönen
- mulla on ollu itelläkin tämmönen
- just joku puolangalta soitti ja on kuulemma tulossa hakee, jos nyt ostat ni 1400e
 
Velipoika ostatteli ihan poikasena eräältä papalta Skoda 120L:ää. Hinta oli 800mk, mikä oli samalla viimeinen hinta, siitä ei voi tingata, koska Tukholmasta on ostaja jo tulossa autoa hakemaan.
 
Koneilmoituksissa on perinteisesti uhattu, että ensi viikolla soitan romu-ukon hakemaan tämän ja sitten jälkeenpäin on turha itkeä.
 
Tänä päivänä on niin paljon tarjontaa harrasteautoikäisestä kalustosta, että kaikki ei mene edes hinnalla. Tuollainen vähemmän haluttu merkki on melko vaikea myydä, vaikka olisi aivan priima. Suurelle osalle taas liki 30 vuoden ikäinen on auttamattomasti liian vanha arkiajoon, etenkin jos ei ole ilmastointia.
 
Tänä päivänä on niin paljon tarjontaa harrasteautoikäisestä kalustosta, että kaikki ei mene edes hinnalla. Tuollainen vähemmän haluttu merkki on melko vaikea myydä, vaikka olisi aivan priima. Suurelle osalle taas liki 30 vuoden ikäinen on auttamattomasti liian vanha arkiajoon, etenkin jos ei ole ilmastointia.
Ei oo sellaista legendaarista mainetta autopuolella ainakaan suomessa kuin toyotalla. Se riittää siihen että ei mene kaupaksi.
 
Ei oo sellaista legendaarista mainetta autopuolella ainakaan suomessa kuin toyotalla. Se riittää siihen että ei mene kaupaksi.
Ja vielä hinnat alkaen malli pikkukoneella, niin ei edes rallijonnelle kelpaa tuunattavaksi evomitsun näköiseksi.
 
Ihme ja kumma, että hevos-henkilöt eivät ole vielä tarttuneet syöttiin...
Ne ja lähin paikallinen joppari tarjoaisi n, n 900-1300 alkuun kokeeksi, jos tietäisivät tuon 1600 hinnan ;)
Tuohon ja yli ne ei syty.
 
Viimeksi muokattu:
Ja vielä hinnat alkaen malli pikkukoneella, niin ei edes rallijonnelle kelpaa tuunattavaksi evomitsun näköiseksi.
Tuo olisikin mennyt jos sata kertaa ollen edes joku 1,6 .
Kallein liki tuon "mallinen" (Vähän samnlaiset valot) ;) minkä näin, oli joskus 10 vuotta sitten ruottissa yhen yksityisen vanhan ukon tallissa. Muistelen puhutun, jotta sata tuhatta oli tarjottu, mutta siinä vielä jökötti. Kaksilla uusilla alkuperäis renkailla ja n. 6000km ajettunsa.
Haisikin ihan uudelta vielä. Joku oikein numeroitu "Tommi Mäkinen edition" se oli.
Uskoin siihen juttuun kun sittemmin näin samanlaisen jossain Lontoon huutokaupassa, ja hinta oli jotain 150 tuh. puntaa, mitä lie.
Hitto sillä saisi ainakin sata tuollaista pappa mitsua ja tallin niille.
:)
 
Itse en nyt tarvitse, mutta serkulle hiljaisesti etsin. Ei juuri kiinnosta, koska: ei ole ilmastointia ja pohjaa on hitsattu.
lmastointi toisi jo sitten siruavaimet sun muut, ellei premium malli olisi.
Itse pitäisi tuollaisen auton valttina sitä, ettei niin huonoa tuuria, jotta puolet hinnasta menee johonkin digiin, jos semmoinen sippaa.
Köyhälle sopiva vaunu, joka ei sekään ole oikea ilmaisu, kun tuntemattomalle myydä pitää ;)
 
Ei taida tuon ikäiseen saada enää mitään tekniikanvaihtojakaan tehdä laillisesti? Ei sillä että siinä nyt mitään järkeäkään olisi, ellei itsellä nurkissa joku yli 2,0 4 wd tekniikka. Kävisikö tuo etes?
 
Vuoden auto tuolla hintaa ei paha, jopa toisenkin vuoden jos leimasi saa.
Mutta mulla Punto seisomassa hätävarana.
 
Teen hakemusta; Jäin kelaamaan kandeisko tehdä jotta hintavarauksella vai ilman?
Ehottakeepa nopssaan;)
 
Hintavaraus sellaiseksi, että nippanappa ite sen tiukkaan tingattuna myydessä hyväksyy.
Näin tein ;)
Saapi nähä millon hyväksyvät ja selviääkö ilman petossyytteitä :) ;)
Muok. Tai vähän yli laitoin varauksen.
 
Viimeksi muokattu:

Luo tili tai kirjaudu sisään kommentoidaksesi

Sinun täytyy olla jäsen voidaksesi jättää kommentin.

Luo käyttäjätili

Liity Konekansalaiseksi. Se on helppoa ja ilmaista! Rekisteröityneenä et näe mainoksia, voit käyttää hakua, näet alueita, joita nyt ovat piilossa...jne.

Kirjaudu sisään

Oletko jo Konekansan jäsen? Kirjaudu sisään tästä.

Takaisin
Ylös