Tehtävälista, To Do-lista

Testattu ei ole, mutta välillä muistia riittää 5 sekuntia.
Minulla tahtoo kadota samontein päästä asiat, ei edes 5 sekuntia pysy päässä. Jos joku kertoo jotain asiaa ja siinä on kaksi lausetta, niin on ihan takuuvarma että jutun alku on hävinnyt päästä.
 
Vaihtelevasti lista on päässä, harvoin mitään ylös kirjoitan. Tänään ohjelmassa on naapurien ärsyttäminen siimaleikkurilla. Pitää vaan vielä tovi odotella että viilenee..
 
Olennaisimmat itse kirjotan muistilappuun
Töissä oli aina iso vihko joka kulki mukana. Tohon sitte kirjoittelin vianhakuun liittyvät, tulleet puhelut mitä asia koski, osatilaukset yms. Sitten kirjasin senkin ketä informoin että asiat lähti eteenpäin.
 
Varmasti unohtaisin mihin laitoin sen. :facepalm:
Juuri tällä viikolla syöksyimmä asiakkaalle, työtilaustuloste oli niiin varattuna, no mihi helkuttiin se. Läppäriltä löytyi kyllä, siitä kuva jne.
Toimistolle sittemmin, kas siinäpä tuo.

No, seki huoltokeikka on hoidettu.
 

Luo tili tai kirjaudu sisään kommentoidaksesi

Sinun täytyy olla jäsen voidaksesi jättää kommentin.

Luo käyttäjätili

Liity Konekansalaiseksi. Se on helppoa ja ilmaista! Rekisteröityneenä et näe mainoksia, voit käyttää hakua, näet alueita, joita nyt ovat piilossa...jne.

Kirjaudu sisään

Oletko jo Konekansan jäsen? Kirjaudu sisään tästä.

Takaisin
Ylös