Eikös seny göyntyn perässä ole jonkunlainen virveli millä onkia?Noi nyt vielä ihan taskurahoja verrattuna göyntsän ylläpito- ja operointikuluihin.
Seuraa alla olevaa videota nähdäksesi, miten asennat sivustomme verkkosovelluksena aloitusnäytöllesi.
Huom: This feature may not be available in some browsers.
Eikös seny göyntyn perässä ole jonkunlainen virveli millä onkia?Noi nyt vielä ihan taskurahoja verrattuna göyntsän ylläpito- ja operointikuluihin.
Sopinee paremmin ilmaveiveihinEikös seny göyntyn perässä ole jonkunlainen virveli millä onkia?

Minä en kyllä sille mitään voi, jos jotkut ei osaa puhua laitteista oikeilla nimillään.Tarkotat varmaan Gontya. Tai Gauntia...![]()
Varmaankin sellaisen 300m3 sillä on enemmän maata tänävuonna kuokittu, kuin sillä sun ajalta ennen jesusta olevalla epäkuntoisella mummomestarilla viimeiseen viiteen vuoteen yhteensä.Sopinee paremmin ilmaveiveihin![]()
Ite näin vilaukselta ku meni tosta pihan reunasta kylään päin. Ja toisen kerran ku kävin appiukolla kylässä niin pilkotti kaverin pihassa, vähä oli rakennuksien takana mutta ku tietää mikä se on niin pystyy tunnistaan vaikka ei näkyny ku vähä etuauraa. Näemmä pariks päivää ajettavaa täällä suunnalla, nii ei ollu kaveri vienny karhua yöks kaupungin varikolle.Ei ny ensisilmän havaintoja mutta hieman jännä kuitenki että Lopella karhu havaittu![]()
Toinenkin oli sinnepäin tulossa eilen klo 16 aikoihin 132 sta pitkin.Ite näin vilaukselta ku meni tosta pihan reunasta kylään päin. Ja toisen kerran ku kävin appiukolla kylässä niin pilkotti kaverin pihassa, vähä oli rakennuksien takana mutta ku tietää mikä se on niin pystyy tunnistaan vaikka ei näkyny ku vähä etuauraa. Näemmä pariks päivää ajettavaa täällä suunnalla, nii ei ollu kaveri vienny karhua yöks kaupungin varikolle.
Semmonen uuwenkarhee se oli pakorööri näytti melko puhtaalta joka puolelta.eiköhä se ollu sama, se meni tohon sajaniemeen yöks
Ruskeet lasit ja etiketti repsotti?Semmonen uuwenkarhee se oli pakorööri näytti melko puhtaalta joka puolelta.

Ei oo näkyny kurkia, eikä kuulunu käkkee. Viel.
Iso Vuppaukko poinki kyllä pihal tännää. Taano.
Parisen vuotta sitte tais tulla toi höylä, vielä ei oo kaupunnin ukot rikkoneetSemmonen uuwenkarhee se oli pakorööri näytti melko puhtaalta joka puolelta.
Luo tili tai kirjaudu sisään kommentoidaksesi
Sinun täytyy olla jäsen voidaksesi jättää kommentin.
Luo käyttäjätili
Liity Konekansalaiseksi. Se on helppoa ja ilmaista! Rekisteröityneenä et näe mainoksia, voit käyttää hakua, näet alueita, joita nyt ovat piilossa...jne.