2v kestävä valoa läpäisemätön peressutusalueelle, muuta en voi suositella jos kaivo on lähellä.Tämmönen on se josta pitäisi päästä eroon. Tekoälli väitti Japanin tatar tai jättitatar. Ja on levinnyt pahasti.
Näytä liitetiedosto 168338
Seuraa alla olevaa videota nähdäksesi, miten asennat sivustomme verkkosovelluksena aloitusnäytöllesi.
Huom: This feature may not be available in some browsers.
2v kestävä valoa läpäisemätön peressutusalueelle, muuta en voi suositella jos kaivo on lähellä.Tämmönen on se josta pitäisi päästä eroon. Tekoälli väitti Japanin tatar tai jättitatar. Ja on levinnyt pahasti.
Näytä liitetiedosto 168338
Joitain pereleen pitkää - porkkana juurista valkokukkaista luonnon valoittajaaa mitä lajia lie en muista vastaan se auttoi! Ei auttanut kitkeminen ei rounduppi vaan valolta ehkäisy sen vaan tappoi.Auttaako se tuommoiseen juuristosta leviävään, vai nouseeko vaan uudestaan 2v päästä kun saa valoa?
Meillä hävisi kertaruiskutuksella roundup flexiä. Pitää kyllä kaikki näkyvät kasvit saada ruiskutettua. Pari paikkoruiskutusta piti tehdä, kun ei jokaiseen osunut.Auttaako se tuommoiseen juuristosta leviävään, vai nouseeko vaan uudestaan 2v päästä kun saa valoa?
Huuhtooko kaste sen pois?Illalla varmaan paree auringon laskettua, niin ei kuivu pois lehdiltä.
Ei huuhdo, vaan estää kuivumasta, jolloin on aikaa imeytya paremmin. Roundup Flex on siitä hyvä, että on nopea imeytymään. Hennoille kasveille riittää tunti ennen sadetta, sitkeimmillekin 4 tuntia.Huuhtooko kaste sen pois?
Joo se on kympin pönikkää desi tehoainetta aika himmeeltä näyttävä määrä...Meniköhä tota 1...2.5kg/ha ja kun sen pari sataa litraa vettä+myrkkyä jakaa pisaroiksi, niin muutama pisara per juolavehän lehti riittää tappamaan sen. Jos moista alkaa pensselillä levittämään, niin sillä saa aikasta hyvän peiton ja tohon ku lisää 10...20x vahvemman seoksen niin tehoa löytynee (10l ämpäriin riittää joku 100g, että saa aikasta maksimi vahvuisen liemen, todnäk ku tota kaatelee niin tuleee mieleen että vähä vielä ja sit on tuplasti toi)
ja tota laitetaan paljon. Joku ötökkä myrkky (pyredroidit) annostus on 1l/ha, nii tollasessa kotikäytössä johki pumppu pulloon sitä saa kaataa niin vähä ku pystyy ja sitte tuntuu että "eihän tonne menny mitää" ja sitte lorauttaa lisääJoo se on kympin pönikkää desi tehoainetta aika himmeeltä näyttävä määrä...![]()
Jos leikkuulaitteessa on irroitettava levy, että saa biosilppurin muutettua taakse puhaltavaksi, niin sen levyn poistolla muuttuu aivan toiseksi. Ja vielä kun laittaa toiset terät ristiin. Mulla Riderillä voi hyvin ajaa 30 cm heinään hyytymättä ja jopa osa voikukistakin katkeaa. Pitkähköön normi ruohoon voi ajaa ajopoljin pohjassa. Viime viikonloppuna ajelin varmasti yli 30 cm pitkää lupiinin ja vuohenputken valtaamaa pihapeltoa ongelmitta.Tein isomman testin Partnerin toimivuudesta toisen talon voikukkien valtaamalla yli 20 senttisessä ryteikössä.
Täällä ei kyl oo moittimista Loncinista kyl pelaaTein isomman testin Partnerin toimivuudesta toisen talon voikukkien valtaamalla yli 20 senttisessä ryteikössä. Hyvin Loncinin moottori veti verrattuna brigsin jo väsyneeseen. Aivan heittämällä ei Loncini mennyt Partneriin. Vasemmalle kääntyessä epätasaisella otti takapyörä kiinni äänenvaimentimeen joten sovitin alkuperäisen vaimentimen omaan kohtaansa ja nyt pelaa. Tulikos sulla @masseywasharris tuon kanssa ongelmia kun on samanlainen kampe.Näytä liitetiedosto 168440Näytä liitetiedosto 168441
Onko tuplateristä havaittavaa hyötyä leikkuuseen? Olen joskus pohtinut samaa, mutta jäänyt kokeilematta. En tosin muista minkälainen teränkiinnitys hussessa on, eli onko helposti edes mahdollista.Ja vielä kun laittaa toiset terät ristiin.
Erittäin suuri muutos oli. Paljon enemmän vaikutti kuin biosilppurilevyn poisto. Mulla on Huskin Combi 94 leikkuulaitteessa vanhan Stiga Park 2000:n terät ristiterinä. Parkissa on keskireiän lisäksi 8 mm reiät, niin niissä on pultit ja isot korialuslevyt estämässä pyörähtämisen päällekkäin. Pitäisi tehdä latasta vähän isommat lätkät, nyt ei kestä ihan 90 asteen kulmassa. Parkin teriä piti lyhentää muutaman millin, ettei ota toisiinsa kiinni.Onko tuplateristä havaittavaa hyötyä leikkuuseen? Olen joskus pohtinut samaa, mutta jäänyt kokeilematta. En tosin muista minkälainen teränkiinnitys hussessa on, eli onko helposti edes mahdollista.
Mä heivasin koko alkuperäisen vaimentajan rälläkällä mäkeen ja hitsasin kaariputken tilalle. Nyt tuossa ei voi sytytystulppaa vaihtaa irrottamati tuota änkkäripönttöä.Tein isomman testin Partnerin toimivuudesta toisen talon voikukkien valtaamalla yli 20 senttisessä ryteikössä. Hyvin Loncinin moottori veti verrattuna brigsin jo väsyneeseen. Aivan heittämällä ei Loncini mennyt Partneriin. Vasemmalle kääntyessä epätasaisella otti takapyörä kiinni äänenvaimentimeen joten sovitin alkuperäisen vaimentimen omaan kohtaansa ja nyt pelaa. Tulikos sulla @masseywasharris tuon kanssa ongelmia kun on samanlainen kampe.Näytä liitetiedosto 168440Näytä liitetiedosto 168441
Mä sovitin alkuperäisen riksrattonin änkän peilikuvana paikalleen ja sen putkista tein sovituksen että sain änkän sopimaan. Alkuperäisen akkukotelon siirsin muutaman sentin eteenpäin ja solenoidin sain sopimaan omaan paikkaansa. Tokihan tuostakaan ei tulppaa vaihdeta ilman änkän poistoa ja startin irroittaminenkin vaati tuon koko takapään kaaren irroittamisen mutta luotan että ettei siihen tarvi koskea. Oikeasti olen tosi tyytyväinen koneen vaihtoon jos vaikka kestäisi vaikka puolet siitä mitä alkuperäinen brigsi. Siis sen +20vuotta.
Luo tili tai kirjaudu sisään kommentoidaksesi
Sinun täytyy olla jäsen voidaksesi jättää kommentin.
Luo käyttäjätili
Liity Konekansalaiseksi. Se on helppoa ja ilmaista! Rekisteröityneenä et näe mainoksia, voit käyttää hakua, näet alueita, joita nyt ovat piilossa...jne.