Formula 1

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja kymi
  • Aloituspäivämäärä Aloituspäivämäärä
Oliko aikaajojen rengas sääntöjä muutettu?

Säätämistä on suoritettu

 
Tänä viikonloppuna on vähemmän renkaita käytettävissä kokonaisuudessaan. Eli jos haluaa kisaan uusia renkaita, niin sit aika-ajoissa piti sniiduilla gummien kanssa. Tästä syystä aika-ajot meni käytännössä q1=hard, q2=medium, q3=soft. Radan aina periaatteessa parantuessa ajamisen myötä alkoi eroja muodostua, plus ylläripyllärssöneitä.
 
Eikös siellä Unkarin GP:ssä nyt ainakin Q1:een oltu määrätty kaikille samat renkaat eli hardit. Oliko sitten Q2:ssa mediumit vai oliko vapaa valinta?
 
Eikös siellä Unkarin GP:ssä nyt ainakin Q1:een oltu määrätty kaikille samat renkaat eli hardit. Oliko sitten Q2:ssa mediumit vai oliko vapaa valinta?

Oli itseasiassa kaikissa Q-vedoissa pakotetut rengasvalinnat. Ja tosiaan rengasmäärä rajoitettu pienemmäksi kuin normaalisti. Oliko esim. niin, että Versboottenin viimeinen repäisy uhrattiin viimeiset uudet softit.
 
Aika komiaa, 20-30cm vesipatsaita sadevesiviemäreistä ylös. Vähän lie kostiaa keliä. "Next heavy rain in 2-3 minutes".

Eipä taida tulla hommeloidista nyt tänään yhtään mittään.
 

Luo tili tai kirjaudu sisään kommentoidaksesi

Sinun täytyy olla jäsen voidaksesi jättää kommentin.

Luo käyttäjätili

Liity Konekansalaiseksi. Se on helppoa ja ilmaista! Rekisteröityneenä et näe mainoksia, voit käyttää hakua, näet alueita, joita nyt ovat piilossa...jne.

Kirjaudu sisään

Oletko jo Konekansan jäsen? Kirjaudu sisään tästä.

Takaisin
Ylös