Seuraa alla olevaa videota nähdäksesi, miten asennat sivustomme verkkosovelluksena aloitusnäytöllesi.
Huom: This feature may not be available in some browsers.
Ihan tulee juopotteluajat mieleen.Lukemattomia kertoja tuli taksilla haettua Alkosta yksi (1) pullo.
JättisauhunoppaRakennetaan siihen näkötorni, valtion tuet tietty.

Olisko tyttöön tarttunu nämä kauhuskenaariot vai ihan verenperintönä?Sain tyttären 13 vee rohkaistua ja suostuteltua ajamaan autoa. Niin paljon jännitti ja pelotti, että itku pääsi useamman kerran. Sammutettiin auto ja kerättiin itseä kokoon.
On hyvin arka kaikkea uutta kohtaan.Olisko tyttöön tarttunu nämä kauhuskenaariot vai ihan verenperintönä?
Sorry, mutta mä oon tämän meinannu laittaa jo ruohonleikkuri keissin jälkeen.
Irrottaa pari pulttia, että lavat tippuu maahan ja valtion tuella tekee tolppin nokkaan kotkille yms. pesäpaikkoja.Rakennetaan siihen näkötorni, valtion tuet tietty.
Mun tyttärellä meinasi olla nuorena vähän samaa kun äitinsä meinas toppuutella vähäisemmistäkin jutuista, toki päättömyyksiä en itsekkään antanu tehdä.On hyvin arka kaikkea uutta kohtaan.
Tänään ajettiin varmaan viitisen kilometriä ja uskallettiin jo viittäkymppiä ajaa.Sain tyttären 13 vee rohkaistua ja suostuteltua ajamaan autoa. Niin paljon jännitti ja pelotti, että itku pääsi useamman kerran. Sammutettiin auto ja kerättiin itseä kokoon. Hyvin lopulta meni, kilometrin verran ehkä ajeli järven jäällä keskillä selkää, missä ei ollut rantaa puolen kilometrin säteellä. Lopulta uskalsi ajaa ihan mökin rantaan ja kääntääkin auton siinä. Huomenna pitää kokeilla uudestaan.
Muutaman mittauksen tein eri paikoissa, n. 35-40 cm oli jäätä, pääosin teräs sellaista. Lunta on jäällä vajaa 10 cm.

Hyvä homma! Siitä se kokemus alkaa karttuaTänään ajettiin varmaan viitisen kilometriä ja uskallettiin jo viittäkymppiä ajaa.![]()

Siun pitää hommata joku keppilootanen auto että oppii myös manuaalilla ajamaan.Tänään ajettiin varmaan viitisen kilometriä ja uskallettiin jo viittäkymppiä ajaa.![]()
Juu, tarkoitus on. Kunhan nyt ekaks oppii jotenkin ajamaan. En oppimisessa usko olevan ongelmaa, vaan rohkeudessa.Siun pitää hommata joku keppilootanen auto että oppii myös manuaalilla ajamaan.
Tänään sitten oli tyytyminen vänkärin penkkin kun rupiaa sen verran liukasta olemaan. Ei paljoa telkkarit ja puhelimet kiinnosta kun annetaan tehdä ja katsotaan vierestä että homma lähtee oikeaan suuntaan etenemään.
Mun mielestä tuota ei makseta pankkitilille, mutta verotilillä se näkyy saldolla. Mulla on siellä 0,01€.Veronpalautusta tulossa 2,51 €. Se kai oikeastikin maksetaan, koska maksupäiväksi on ilmoitettu 4.8. Joskus muinoinhan näitä pieniä summia ei maksettu, muistaakseni kumpaankaan suuntaan.
Luo tili tai kirjaudu sisään kommentoidaksesi
Sinun täytyy olla jäsen voidaksesi jättää kommentin.
Luo käyttäjätili
Liity Konekansalaiseksi. Se on helppoa ja ilmaista! Rekisteröityneenä et näe mainoksia, voit käyttää hakua, näet alueita, joita nyt ovat piilossa...jne.