Mitäs sitä onkaan tullu tänään tehtyä

Rauman kansainvälisillä markkinoilla oltu puolipäivää, suosittelen käymään mutta ottakaa omat kaljat mukaan, markkinoilla ei näköjään myydä..
 
Leikkuriin puolenkesän öljynvaihto ja moottoritila pesty, kun rähjää niin kauheesti. Kohta pitäs soputeltta paripyörästöllä teoreemaa viedä eteenpäin, eli rakennella 3X2 väliaikanen pöytä, elementti rakenteet tehdään sivistyneesti pöydällä. Pullaa vois olla :jammi:
 
Hieman kesti toi letkujen teetto reissu ja emäntä taas vaihteeks :justiina:

Tälläisten syiden takia olen asunut ja todennäköisesti tulen asumaankin yksin, ei nimittäin hermo kestäis tyhjästä v*ttuilua, naputusta ja mökötystä. Tsemppiä perhe elämän käänteisiin!
 
..ja hehkujen vaihtoa om:ään rueta suunnittelemaan.. jos kauppareissulla ajais kuumaksi ni lähtevät sit (ehkä) helpommin irti..

Tästä om moottoriin kohdistuneesta huoltotoimenpiteistä ei tullu pitkää rimpsua nyt setvittävää..
Kone lämpimäks, muovit pois haitoilta, hehkut irti, ruokatauko jonka jälkeen hehkut paikalleen ja vikakoodin kuittaus..
homma bueno ja pelaa..
2 pytyn hehku oli mykkä mut laitoin nyt kaikki uudet..
 
Kuomuko hanttiin pistää vai jääkö muuten pieneksi?
Kuomu pienin murhe.....
20210724_200009.webp

Ja sitten kun kuitukeisari herää niin ainahan tämän voi täyttää heliumilla :rolleyes:

20210724_195920.webp
 
Ryömin yläpohjaan tutustumaan rakennusvirhekokoelmaan, koskien ilmanvaihtokanavia... Kaikki tehty alumiinihaitarilla ja parhaimmillaan liitetty se pyöreä aluhaitari -70 lukuiseen neliömalliseen mineriittiputkeen. Ei näyttänyt kovinkaan tiiviiltä:p
 

Luo tili tai kirjaudu sisään kommentoidaksesi

Sinun täytyy olla jäsen voidaksesi jättää kommentin.

Luo käyttäjätili

Liity Konekansalaiseksi. Se on helppoa ja ilmaista! Rekisteröityneenä et näe mainoksia, voit käyttää hakua, näet alueita, joita nyt ovat piilossa...jne.

Kirjaudu sisään

Oletko jo Konekansan jäsen? Kirjaudu sisään tästä.

Takaisin
Ylös