Vesiputket pintaan

  • Viestiketjun aloittaja Viestiketjun aloittaja Forssoni
  • Aloituspäivämäärä Aloituspäivämäärä
Tila
Ei avoinna uusille viesteille.
Voi voi linkitäppä sitten laki mitä rikoin tai kysy "asiantuntuijalta" taitaa kaikki noi OH ukot olla ihan sitä mitä puhutaankin,luojan kiitos en itte siihen porukkaan ole menny,tappeluhan siitä olis tullu
Taidat olla hiukan hupiukko =).
Mutta:

19.12.1889/39
Rikoslaki

Me Aleksander Kolmas, Jumalan Armosta, koko Venäjänmaan Keisari ja Itsevaltias, Puolanmaan Zsaari, Suomen Suuriruhtinas, y.m., y.m., y.m. Teemme tiettäväksi: Suomenmaan Valtiosäätyjen alamaisesta esityksestä tahdomme Me täten armosta vahvistaa seuraavan rikoslain Suomen Suuriruhtinaanmaalle, jonka voimaanpanemisesta, niinkuin myöskin rangaistusten täytäntöönpanosta erityinen asetus annetaan:


38 luku (21.4.1995/578)
Tieto- ja viestintärikoksista

5 § (21.4.1995/578)
Tietoliikenteen häirintä

Joka puuttumalla postiliikenteessä taikka tele- tai radioviestinnässä käytettävän laitteen toimintaan, lähettämällä ilkivaltaisessa tarkoituksessa radiolaitteella tai televerkossa häiritseviä viestejä tai muulla vastaavalla tavalla oikeudettomasti estää tai häiritsee postiliikennettä taikka tele- tai radioviestintää, on tuomittava tietoliikenteen häirinnästä sakkoon tai vankeuteen enintään kahdeksi vuodeksi.

Yritys on rangaistava. (11.5.2007/540)

..muuta kysyttävää?
 
Ihan helpolla me muut ei haluttaisi foorumin yleisen linjan ja ( osittain nimeämättömienkin ) käytöstapojen takia, millekään suoranaiselle vittuilulinjalle lähteä.
Se kun "meillä" ei vaan ole täällä tapana, eikä tyylinä.

Mut jos sille linjalle halutaan lähteä, niin varmasti sellaistakin, löytyy aika laajalta rintamalta,
 
Olen jo pyytänyt ulos laittoa JA että kaikki kommenttini tällä foorumilla poistetaan ei taida se tältä porukalta onnistua? kovasti onkin ammattimiehiä heh
 
Ei nyt ihan sovi vertaus tähänkohden, mutta mielleyhtymä siihen pulun kanssa Shakin peluuseen tuli, etäisesti mutta kuitenkin.
 
Olen jo pyytänyt ulos laittoa JA että kaikki kommenttini tällä foorumilla poistetaan ei taida se tältä porukalta onnistua? kovasti onkin ammattimiehiä heh
1 on aiemmin poistunut omasta pyynnöstään foorumilta, ja viestinsä poistettu. Yyvee vaikka ylläpidolle ja poistopyyntö, niin nimimerkki ja viestit poistuvat, ehkä, lainaukset ei poistu siltikään....

Ja kukaan ei pakota täällä lueskelemaan tai kirjoittelemaan, vaikka olisi rekisteröitynytkin foorumille.
Voi yksinkertaisesti jättää klikkaamatta koko sivustolle itseään......
 
Tuolta oikialta ylhäältä kun klikkaat Tessulandiaa ja sieltä valikon pohjalta klillaat "kirjaudu ulos". Siitä pääsee hyvään alkuun.

Rauhoitut kunnolla ja palaat sitten muutaman kk päästä eikä kukaan enää muista koko episodia.
Pikku katkon kautta uuteen nousuun.
 
Ei tällaista sirkusta ole täällä ennen nähty.

Kaksi kuukautta porttikieltoa.

Jotta ei nyt sitten spekuloitaisi ulos suljetun suhteen, niin ketju menee valitettavasti lukkoon.
 
Tila
Ei avoinna uusille viesteille.
Takaisin
Ylös