Muutettu asetuksia uusien viestien osalta

Mitä uutta-painikkeen muutos

  • on nyt kätevämpi kuin ennen

    Äänet: 2 100,0%
  • ennen oli parempi, nyt huonompi

    Äänet: 0 0,0%

  • Äänestäjiä yhteensä
    2
  • Äänestys suljettu. .

borg

administi
Ylläpitäjä
Aiemmin Mitä uutta -painike on avannut tapahtumavuon, eli listauksen, joka näyttää kaikki viestit aikajärjestyksessä.

Tapahtumavuo on ainakin itsestäni vaikuttanut hieman sekavalta, :confused: koska siinähän viestit näkyvät hieman asiayhteydestä irrallaan, kun eivät näy viestiketjuissa.

Päätin muuttaa asetuksia niin, että nyt Mitä uutta -painikkeesta näkyy listaus päivittyneistä viestiketjuista. Tapahtumavuo on yhä olemassa, mutta se ei tule näkyviin oletuksena, vaan sen saa auki omasta alavalikon nappulastaan.

Antakaapa palautetta, menikö tämä muutos oikeaan vai väärään suuntaan!

oletusmuutos.webp
 
Pitääpäs testailla, en kommentoi vielä mitään, mut tuskin on huonompaan suuntaan muuttunut...
 
Henkilökohtaisesti pidin miellyttävämpänä tapahtumavuota, mutta myös usein pidän enemmän tyttäristä, kuin äidistä (toisillehan kelpaa molemmat). :D
 
Henkilökohtaisesti pidin miellyttävämpänä tapahtumavuota, mutta myös usein pidän enemmän tyttäristä, kuin äidistä (toisillehan kelpaa molemmat). :D
Ilmeisesti ei kuitenkaan haittaa pahasti, kun hymiö hymyilee vielä. Nyt tarvittaisiin lisää palautetta, se on tervetullutta.

Joskus vielä aiemmin foorumisofta muistaakseni toimi samoin kuin nyt tämänpäiväisen muutoksen jälkeen. Tapahtumavuo ilmestyi oletukseksi jonkun päivityksen yhteydessä.
 
Juu niin oli se tapahtumavuo kerran sit näkyvillä ja kesti aikansa tottua siihen. Mun mielestä nyt parempi....
 
Ilmeisesti ei kuitenkaan haittaa pahasti, kun hymiö hymyilee vielä.

Juuei. Mä opin tekemään sen yhden ylimääräisen klikkauksen.

Pidän siitä ominaisuudesta, että tapahtumavuossa voi esikatsella viestit (tai edes niiden alut), jotta ei tarvitse välttämättä edes aukaista koko viestiketjua.
 
No, hiukan vaikea tuohon meikän kommentoida, en ole vielä asiaan perehtynyt, ja kuitenkin, kaikki, KAIKKI viestit, mitä tänne on kirjoitettu,
olen vähintään pikaiseen silmäilllyt läpi, ehkä sellasen 95% niistä ihan kunnolla lukenut.....
 
Sadepäivän ratoksi käänsin joitakin fraaseja kotimaan kielelle. Tapahtumavuo näyttää olevan yleensä suomenkielisillä foorumeilla käännetty tapahtumavirraksi, joten muutin käännöksen tähän yleisempään muotoon.
 

Luo tili tai kirjaudu sisään kommentoidaksesi

Sinun täytyy olla jäsen voidaksesi jättää kommentin.

Luo käyttäjätili

Liity Konekansalaiseksi. Se on helppoa ja ilmaista! Rekisteröityneenä et näe mainoksia, voit käyttää hakua, näet alueita, joita nyt ovat piilossa...jne.

Kirjaudu sisään

Oletko jo Konekansan jäsen? Kirjaudu sisään tästä.

Takaisin
Ylös